Společnost Oppo pracuje na dvou nových skládacích smartphonech Oppo Find N Fold a Oppo Find N Flip se špičkovými čipy, konkrétně se Snapdragonem 8 Plus Gen 1 od Qualcommu. Věří tomu známý leaker Yogesh Brar. Jak si můžete představit, jeden z nich bude mít podobu skládací knihy. Tedy podobně jako Galaxy Fold 4 nebo Xiaomi MIX Fold 2. A to jmenujeme jen nejnověji oznámené konkurenty. A druhý smartphone bude zase ve flipovém stylu, jako je Galaxy Z Flip 4 nebo Moto RAZR 2022.

Tyto dva smartphony by také byly relativně blízko uvedení na trh. Představení by mělo proběhnout během podzimu. Názvy jsou možná trochu triviální, ale snadno pochopitelné: Find N Fold a Find N Flip. Měli bychom poznamenat, že vůbec první skládací smartphone společnosti se jmenoval Find N.

Oppo Find N Fold

OPPO FIND N FOLD A FLIP DORAZÍ NA PODZIM

Prozatím jsou obě zařízení stále z velké části zahaleny tajemstvím. Neexistují žádné konkrétní zvěsti a věrohodné technické detaily, o kterých by bylo možné informovat (samozřejmě kromě SoC). Názvy nejsou oficiálně potvrzené. Na druhou stranu byly ale pod těmito názvy spatřeny v minulých dnech v databázi Evropského úřadu pro duševní vlastnictví.

Find N byl většinou recenzentů hodnocen velmi pozitivně, a to především díky svým tvarům, a tedy o něco pohodlnějším než řada Fold od Samsungu. Skládací smartphone s téměř stejnými proporcemi připravuje také společnost Google. Find N však zůstal pro mezinárodní debut trh velmi omezený.

Společnost JD Mobile Communications nedávno oznámila, že se Oppo Find N stal v první polovině roku 2022 nejprodávanějším modelem v kategorii skládacích smartphonů na platformě JD.