Mobilní hraní už dávno prolomilo všechny bariéry a zničilo všechny rekordy výdělečnosti, takže se už dávno nejedná o okrajovou záležitost pár nadšenců. A čerstvě publikovaný patent naznačuje, že se možná další velikán herního průmyslu chystá na toto pole vstoupit. Sony po dávném konci Playstation Portable a Vita nemá vlastní mobilní platformu, ale možná zvolí cestu nejmenšího odporu a využije standardní mobilní telefony. Zmíněný patent totiž zachycuje ovladač s nezaměnitelným Playstation puncem, do kterého půjde zasadit mobilní telefon.

Podobné ovladače a gamepady už na trhu samozřejmě existují, ale Sony bude mít několik trumfů v rukávu. Pro začátek má s velmi kvalitními gamepady obří zkušenosti a jejich řešení jsou podle mnohých nejlepší na trhu. Patent opravdu na první pohled připomíná protažený Dualshock 4 se vším všudy. Ostatně už dnes můžete gamepady od Sony pomocí Bluetooth připojit ke svému telefonu, ale toto řešení vše bere ještě o krok dále. Zatím netušíme, zda by šlo opět o bezdrátové připojení telefonu, nebo zda se „zacvakne“ konektor a vyřeší se tím i samotné nabíjení.

Další obří výhodou by mohlo být teoreticky využití vzdáleného hraní při propojení telefonu s vaší Playstation konzolí, něco jako Remote Play u PS Vita. A objevují se i zprávy, že Sony vážně uvažuje o vlastních mobilních verzích svých největších platformních hitů. Takže se nedivte, pokud se časem objeví mobilní God of War nebo Uncharted. A to by se pak podobný gamepad ovladač na telefonu opravdu hodil. Samozřejmě jde stále jen o patent, ale vypadá velmi věrohodně a v zásadě logicky. Ale to uvidíme až časem.