Na začátek prosince máme naplánováno představení špičkového high-end procesoru Snapdragon 8 Gen1 (alias Snapdragon 898) a pak hned vypukne mezi velkými značkami boj o prvenství. Samozřejmě hovoříme o tom, kdo z nich pošle na trh jako první telefon jím vybavený. Největšími adepty jsou Xiaomi a Lenovo, ale ani další značky nehodlají příliš zaostávat. Platí to i pro OnePlus, kteří podle všeho ještě výrazně popoženou plány na představení vlastní vlajkové lodi. Nová řada OnePlus 10 tak možná spatří světlo světa ještě dříve, než se původně očekávalo.

Aktuální informace dokonce hovoří o tom, že by OnePlus 10 měl spatřit světlo světa už v průběhu ledna příštího roku. To je poměrně šibeniční termín a bez velkých překvapení se za ním skrývá i drobná klička. Mělo by se totiž jednat jen o čínské představení telefonu, další firma nebude muset pokrývat celosvětovou poptávku hned. Což při současné situaci na trhu s čipy a očekávaném náporu poptávky po Snapdragonu 8 Gen 1 dává smysl. Globální zákazník si tak údajně bude muset až do března či dubna. V podstatě by tak firma u globálního modelu dodržela roční odstup od minulé generace.

Na webu se už objevila i nová sada údajných specifikací nejvyššího modelu OnePlus 10 Pro. Ta ale v lecčem popírá minulé informace, takže vše berte s rezervou. Prý se tak dočkáme třeba 6.7-palcového AMOLED displeje s Quad HD+ rozlišením a 120 Hz, případně až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Zmiňován je i microSD slot, což je další důvod ke značné skepsi. Stejně jako údajné parametry fotoaparátu se 48 Mpx hlavní, 50 Mpx ultra-wide a 8 Mpx telefoto senzory s puncem Hasselblad. Nu a 5000 mAh baterie má prý umět až 125W nabíjení. No uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.