Máme tu konec listopadu/novembra a zároveň i den, kdy patrně dojde na uvedení vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1. V příštím měsíci se rozjede lítý boj o to, kdo jako první představí svůj vlajkový telefon s tímto čipsetem. Víme, že opravdu žhavými adepty na prvenství jsou společnosti Xiaomi a Motorola. A podle šuškandy, která jede už několik dnů, si vítězství zřejmě odnese Motorola. Víme, že chystá dva telefony, které už za sebou mají certifikaci Tenaa. Jeden z nich pohání Snapdragon 888 Plus a druhý Snapdragon 8 Gen1. A právě druhý z nich může mít obchodní název Moto Edge X30 a může být první telefonem s novým vlajkovým čipsetem.

Telefon společnosti Motorola s procesorem Snapdragon 8 Gen1 prošel certifikací Tenaa s kódovým označením XT2201-2 a tipaři odhadovali, že jeho název je Moto Edge X. Sice se příliš nepletli, ale přesto nejde o úplně přesný název vlajkového stroje. Ten totiž možná nechtěně odhalil generální ředitel mobilní divize Lenovo China, pan Chen Jin. Na Weibo totiž sdílí krátký příspěvek o tom, že má v ruce nový telefon se skvělým výkonem, spoustou nových funkcí a ochranou Gorilla Glass. Nu a v hlavičce statusu si můžeme povšimnout, že jej sdílí z telefonu Moto Edge X30.

Odhadované parametry čínské verze

Obchodní název pro čínský trh bychom tedy mohli mít potvrzený. Na globální trh se podle odhadů tipařů ale tento stroj podívá s názvem Motorola Edge 30 Ultra. A protože zatím není jasné, zda na globální trhy půjde se stejnými parametry jako na ten čínský, podívejme se aspoň co můžeme čekat u čínské verze. Telefon má OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvenci 144 Hz. V obrazovce najdeme i snímač otisků prstů. Hlavní fotoaparát má tři senzory. Dva z nich mají rozlišení 50 MPix a doplní je 2 MPix senzor. Přední kamera dostane 60 MPix. V rámci pamětí zde najdeme až 16 GB RAM a až 512 GB interního úložiště. Nechybí ani baterie s kapacitou 5000 mAh a 68 W nabíjením. Nezbývá tedy než počkat, až Motorola oznámí přesný termín představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.