Je tu další neděle, která je vždy dobrým důvodem pro odpočinek před pracovním týdnem. Ať už se věnujete odpočinku aktivnímu a vydali jste se na procházku do přírody, nebo jen tak lehce doma lenošíte, můžete se podívat i na to, co jsme našli v nabídce čínských e-shopů. Jsou tu opět Vychytávky z Číny a s nimi i tři tipy na čínské gadgety.

Minulý díl byl takovým pelmelem čínských gadgetů, které se snažíme vybírat tak, aby byly pokud možno praktické a zároveň i levné. A také v dnešním dílu rubriky Vychytávky z Číny vám nabídneme takovou malou směsici tří tipů na věci praktické, které se hodí do domácnosti i na cesty a jejich cena vám průvan v peněžence neudělá. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Dokovací stanice a rozbočovač v jednom

Náš dnešní první tip možná zaujme ty, kteří pracují na malém stolním počítači Mac Mini. Ve slevách jsme totiž našli rozbočovač a dokovací stanici v jednom. Tato vychytávka pojme dva pevné disky a je tu i slot pro Miro SD a SD kartu. Na hraně je pak několik portů USB 2.0 a USB 3.0. Zařízení tak z vašeho Mac Mini udělá kompaktní pracovní stanici. Navíc i design je jednoduchý a přitom efektní. Ve slevové akci si můžete vybrat z několika typů a barevných variant rozbočovače a cena začíná na 38,74 dolaru.

Detektor skrytých kamer

Velký bratr tě sleduje! Pro někoho jen obyčejná věta, pro jiného noční můra. Pokud tušíte skryté kamery na každém rohu, může se vám hodit tento jednoduchý ale účinný detektor. Detektor skrytých kamer pracuje na bázi infračerveného záření ve dvou režimech. Technologie 3D snímání zachytí i zdánlivě neviditelné světlo kamery. Akční rádius detektoru je až pět metrů a odhalí skrytou kameru v podstatě kdekoli. Cena detektoru na Aliexpress ve slevové akci spadla na 9,60 dolaru.

Xiaomi tester kvality vody

Nechcete nic riskovat a pořídili jste si nádobu s filtrem, ve které si čistíte vodu, která vám teče z kohoutku? Nebo vám jen postačí si kvalitu “kohoutkovky” otestovat? Není nic jednoduššího, než si pořídit malý a snadno přenosný tester vody od Xiaomi. Tester má tvar a velikost běžného pera. Reaguje na organické sloučeniny a těžké kovy jako je nikl nebo chrom a také na obsah rozpustných solí, které může pitná voda obsahovat. Stačí jen napustit vodu do sklenice, tester do ní ponořit a na malém displeji se vám zobrazí naměřené hodnoty znečištění. Tester navíc není ani příliš drahý a ve slevě přijde jen na 4,83 dolaru.