Ohebné telefony jsou super drahé stylové kousky, které z nějaké extra odolnosti nepodezírá asi nikdo. Většinou platí opak, kdy první generace ohebných modelů bylo nejlepší asi nechat za sklem v trezoru za pěti dveřmi. Modernější kousky jsou na tom ale už mnohem lépe a pomalu se začínají blížit i reálnému nošení po kapsách. Třeba zbrusu nové OPPO Find N se chlubí už z výroby parádními novými technologiemi displeje, na kterém není ani vidět lehce zvrásněná oblast „ohnutí“. A to není zdaleka všechno, protože tenhle kousek imponoval i ničiteli z JerryRigEverything.

Jak jistě víte, tak YouTube kanál JerryRigEverything je zaměřen právě na destrukci moderní elektroniky a testování jejích extrémních limitů. Sledovat snahu o ničení super drahých vzácných telefonů je sice často náročnější na srdce, ale jde o velmi zajímavé informace. A OPPO Find N vyšlo z těchto testů s vynikajícími výsledky. Odolné sklo Gorilla Glass Victus s tvrdostí 6 na Mohsově škále je na obou stranách zavřeného telefonu dokázalo s přehledem odolávat vysouvacímu noži a dokonce spíše ničilo jeho ostrost. Bod pro OPPO.

Vnitřní displej je pak krytý je tenčím plastem a je tak možné jen jednoduše poškrábat třeba i nehty. Ale v rozloženém stavu se do podobných situací telefon asi nedostane. Na druhou stranu si patentovaný kloub OPPO Find N poradil i s pískem uvnitř při zavírání a nejevil žádné známky poškození nebo opotřebení. Parádní je i celkové zpracování, protože se testerovi nepodařilo telefon zlomit ani při velmi násilné snaze o obrácené ohnutí displeje. OPPO Find N je tak rozhodně správným krokem na cestě moderních ohebných telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.