Společnost Samsung připravuje svou další letošní akci Galaxy Unpacked, na které zazáří nová generace jejich skládacích telefonů. To ale neznamená, že bychom se měli zajímat jen o ně. V přípravách je totiž i řada vlajkových telefonů Galaxy S24 a mnozí fanoušci se ptají, jaká vylepšení pro ně výrobce chystá. Tipaři například o modelu Galaxy S24 tvrdí, že sice podporuje satelitní připojení a jeho displej má prý obnovovací frekvenci 144 Hz, ale jeho design se nijak výrazně nezmění. Naskýtá se tedy otázka, jak na tom bude nejvyšší model z řady, Samsung Galaxy S24 Ultra.

Samsung Galaxy S24 Ultra má prý vylepšený software fotoaparátu

U letošního modelu Galaxy S23 Ultra byla foto výbava jedním z hlavních taháků. Hlavní fotoaparát dostal nový senzor Isocell HP2 s rozlišením 200 MPix a podporou OIS. Výrobce dokonce tvrdil, že výsledné fotografie jsou kvalitou srovnatelné s výstupy z DSLR. Vylepšená je i přední kamera telefonu. Očekávání u chystaného modelu Samsung Galaxy S24 Ultra jsou proto velká.

Tipař Ice Universe ovšem na Twitteru, s odvoláním na korejská média, sdílí soupisku parametrů hlavního fotoaparátu modelu Ultra. A už na první pohled na složení snímačů vidíme, že vylepšení jsou spíš jen kosmetická. Tipař uvádí, že hlavní fotoaparát telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra má stejný primární 200 MPix senzor Isocell HP2, jako model Galaxy S23 Ultra.

Doplní jej 10 MPix teleobjektiv Sony IMX754 s 3× optickým zoomem a 12 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX564. Jde tedy o stejnou trojici snímačů, které má i letošní Galaxy S23 Ultra. Čtvrtý snímač je mírně vylepšený a jde o 12 MPix senzor IMNX754+, který funguje jako teleobjektiv s 10× optickým zoomem. Je proto pravděpodobné, že s minimální změnou u hardware dojde k vylepšením v oblasti software. Tipař také dodává, že výrobce přidal i automatické laserové ostření. O přední kameře telefonu Galaxy S24 Ultra se nezmiňuje, takže v této chvíli těžko říci, zda i ona zůstane stejná a nebo ji výrobce vylepší.