Trh s tablety se opět dostal do celkem dobré kondice a spousta výrobců rozšiřuje své portfolio právě o tato zařízení. Tablety si na své konto už připsaly například společnosti Realme, Vivo, Oppo a nebo OnePlus, které do tohoto segmentu vstoupily jako úplní nováčci. Naopak ostříleným mazákem je společnost Xiaomi, která po krátké odmlce opět vsadila na výrobu tabletů. A pozadu ale nezůstala ani značka Redmi. Loni vydala svůj první tablet a nyní pracuje na jeho druhé generaci, Redmi Pad 2.

Jak je na tom chystaný Redmi Pad 2?

To, že značka Redmi pracuje na svém druhém tabletu může potvrdit i certifikace EEC, kde tablet Redmi Pad 2 figuruje pod kódovým označením 23073RPBFG. A aby o jeho existenci nebylo pochyb, se svou trochou do mlýna přichází také známý tipař Kacper Skrzypek. Na Twitteru sdílí některé ze specifikací chystaného tabletu a my se na ně nyní podíváme.

Podle tipaře je chystaný tablet Redmi Pad 2 osazený procesorem Snapdragon 680, což je změna ve srovnání s původním čipem MediaTek Helio G99. Tato změna ale nemusí nutně znamenat nárůst výkonu. Čipset Helio G99 totiž překonává Snapdragon 680 v benchmarkových testech, a to až o 35 %. Jde tedy spíš o to, aby tablet Redmi Pad 2 nabídl dobře vyvážený poměr cena/výkon, který je typický pro zařízení Redmi. Je ale možné, že nižší cena nebude pro některé uživatele dostatečným argumentem pro snížení výkonu. Uvidíme jako to nakonec dopadne.

Mezi dalšími specifikacemi tipař uvádí 10,95 palcový LCD displej s rozlišením 1920 × 1200 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Dále zmiňuje i hlavní zadní fotoaparát s 8 MPix snímačem a přední 5 MPix kameru. Druhý tablet značky Redmi podle tipaře poběží na operačním systému Android 13 ve spojení s nadstavbou MIUI 14. Tolik tedy informace o specifikacích. Počítáme ale s tím, že další zvěsti přijdou v dohledné době.