Pokud jste fanoušky telefonů Samsung jistě víte, že ve vlajkové řadě Galaxy S je i model FE. Tedy abychom byli přesní, první takový telefon šel na trh po vydání série Galaxy S21 a jeho vydání bylo dlouho odkládáno. Modelu Galaxy S22 FE jsme se nedočkali vůbec, ale tipaři věří, že model Samsung Galaxy S23 FE letos chybět nebude. Už na jaře tvrdili, že práce na tomto telefonu běží. A před měsícem naznačovali, že telefon dorazí už brzy, a to letos o prázdninách.

Jak je na tom Samsung Galaxy S23 FE s baterií?

Odhady tipařů, že Samsung Galaxy S23 FE výrobce představí už v červenci/júli nyní podepřela i certifikace Safety Korea. U ní se certifikátoři zaměřili na baterii, takže se i my podíváme na podrobnosti o akumulátoru. Baterie má podle výpisu označení EB-BS711ABY, které navíc koresponduje s identifikátorem SM-S711, který má model Galaxy S23 FE. Baterii vyrobila firma Amperex, ale informaci o kapacitě ve výpisu nenajdeme. Pokud bychom vycházeli z předchozích odhadů tipařů, jde o 4500 mAh článek s podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W.

Co se dalších specifikací telefonu Galaxy S23 FE týče víme, že jej pohání procesor Exynos 2200. S tímto čipsetem půjde na všechny trhy, takže s procesorem z dílen Qualcomm počítat nemáme. K Exynosu 2200 výrobce přidá 6 GB a 8 GB operační paměti a 128 GB a 256 GB interního úložiště. U hlavního fotoaparátu tipaři očekávají primární snímač s rozlišením 50 MPix a podporou OIS. Foto výbava by podle nich měla být celkově velmi slušná. A v neposlední řadě se počítá i s AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Ještě se ale na chvíli vrátíme k termínu uvedení modelu Samsung Galaxy S23 FE. Tipaři odhadují, že jej Samsung představí ještě před akcí Galaxy Unpacked, která proběhne na konci července. Ovšem k dřívějšímu uvedení dojde jen na některých vybraných trzích. Výrobce údajně věří, že cenově dostupný model FE poněkud vylepší nevalné prodejní skóre série Galaxy S23. A to i proto, že se specifikace telefonu nebudou příliš lišit od již uvedených modelů.