Červen je takový trochu zvláštní měsíc, kdy už asi všichni myslíme na dovolenou a prázdniny. A dost možná někteří už si delšího volna užívají právě teď. To ale nemusí nutně znamenat, že vypneme telefony nebo notebooky a izolujeme se od okolního světa. Pokud tedy zrovna dnes nejste úplně offline, můžete se jako vždy v tuto dobu podívat na naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Dnes, stejně jako minulou neděli, vám nabídneme čerstvé tipy na gadgety čínské provenience. Opět jsme prošli e-shopy a z jejich obří nabídky vybrali tři zajímavé produkty. Možná je sice akutně nepotřebujete, ale třeba se vám zalíbí natolik, že si je prostě pořídíte. Ceny jsou totiž opět docela lidové a velký průvan v peněžence vám neudělají.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Chytrý odpadkový koš

Odpadkový koš asi dneska nechybí v žádné domácnosti. Ovšem takový chytrý odpadkový koš je vychytávka, která se na trhu objevila relativně nedávno. Výhodou chytrého odpadkového koše je, že se jej při vyhazování odpadku nemusíme dotýkat rukou a pro otevření víka postačí gesto nebo jen krátký dotyk. Navíc je voděodolný, takže se výborně hodí třeba do koupelny nebo na záchod. Jeho vnitřní část je uzpůsobená tak, že eliminuje zápach. Nu a pokud si potrpíte na jednoduchý design, tento odpadkový koš vás může zaujmout. Jeho voděodolnost zajišťuje certifikace IPX5, obsah je 13 nebo 16 litrů. Cena koše na Aliexpress začíná na 30,58 dolaru.

Multifunkční schránka

Pokud často cestujete a vozíte s sebou telefon, notebook a jiná elektronická zařízení, asi víte, že je potřeba přibalit do kufru i spoustu kabelů a dalších drobností pro provoz těchto zařízení. Určitě dobrým pomocníkem je malá multifunkční a univerzální schránka, do které šikovně poskládáte vše, co potřebujete. Je tu nejen šest typů různých konektorů a 29 centimetrů dlouhý kabel, ale také zde najdeme čtečky paměťových TF karet a dokonce i dva sloty pro SIM karty. Na dolním konci schránky je i malý výsuvný stojánek na opření telefonu. Zkrátka a dobře je to praktická záležitost, která navíc ani není drahá. Její cena ve slevě začíná na 3,96 dolaru.

Chytrý noční stolek

Náš poslední dnešní tip na čínský gadget můžeme také směle označit slovem “chytrý” Jde totiž o praktický a designově povedený noční stolek. Horní deska stolku je vyrobená z temperovaného skla, je omyvatelná a plní hned několik funkcí. Především je zde obdélníkový pás LED světla, které poslouží jako noční lampa. Teplota světla je uživatelsky nastavitelná. Uprostřed horní desky je i bezdrátová nabíječka pro telefony, které bezdrátové nabíjení podporují. A na jednom z boků stolu jsou také bluetooth reproduktory, takže po spárování s telefonem si můžeme před usnutím pouštět hudbu. A samozřejmě jsou ve stolku i dva šuplíky pro uložení drobností, které chceme mít po ruce. Cena je ale i ve slevě mírně vyšší a začíná na 278,51 dolaru.