Už nějakou dobu víme, že společnost OnePlus pracuje na skládacím smartphonu. Zvěsti z posledních měsíců začaly podněcovat zájem a skutečnost, že mateřská společnost značky, Oppo, se tímto směrem vydává, nám naznačovala, že se brzy dočkáme skládacího smartphonu od OnePlus. Kdy? To zatím nevím, ale zřejmě se blížíme do finiše. Fámy a domněnky však mají svou váhu. Ale to, že tyto spekulace živí sám generální ředitel společnosti Pete Lau, nám dává skoro stoprocentní jistotu. A tak opět OnePlus láká na svůj první skládací telefon.

V minulém dni Pete Lau zveřejnil na Twitteru několik fotografií něčeho, co se s největší pravděpodobností jeví jako pant skládacího smartphonu, a zeptal se svých příznivců ” co myslíte, že to je? “. To samozřejmě není potvrzení v pravém slova smyslu, ale dost se k němu blížíme.

ONePlus láká

GENERÁLNÍ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI ONEPLUS LÁKÁ NA PRVNÍ SKLÁDACÍ SMARTPHON

Také jsme se dozvěděli, že společnost Oppo pracuje na dvou nových skládacích smartphonech. Po modelu Find N, který měl omezenou distribuci, by čínská společnost měla připravovat jak Find N Fold, tak Find N Flip. Efektivně tak zahájí výzvu pro Samsung na obě varianty používané pro skládací telefony. Zkrátka závazek, který by v tu chvíli nepřekvapil, kdyby se týkal i dalších značek, které pod Oppo patří, právě jako OnePlus.

Je pochopitelné, že svět skládacích smartphonů je stále více v centru soupeření mezi značkami. Na trhu, kde je málo inovací, stále umožňují experimentovat a oslovovat veřejnost různými vychytávkami. Samotný Samsung se domnívá, že “do roku 2025 budou skládací smartphony tvořit více než 50 % celkových dodávek prémiových smartphonů. Skládací smartphony se stanou novým standardem chytrých telefonů”. Více podrobností v tomto ohledu však jistě zjistíme až v několika nadcházejících týdnech.