Pomalu se blížíme k začátku druhé poloviny letošního roku a fanoušci telefonů střední třídy společnosti OnePlus stále čekají na modely řady Nord. Je pravda, že před dvěma měsíci debutoval v Indii model Nord CE 3 Lite a před pár dny se dostal i na americký trh s názvem Nord N30. Stále ale čekáme na “plnotučné” zástupce této série. A tím hlavním je model OnePlus Nord 3.

Mluví se o něm už hodně dlouho a stejně tak dlouho na něj čekáme. Na začátku roku se tipaři pokusili nastínit, jaké specifikace tohoto chystaného telefonu můžeme čekat, ale od té doby informace o tomto stroji utichly. Snad jen kromě několika několika reálných fotek z konce května/mája. Dnes ale máme v ruce poměrně podstatnější informace, protože telefon OnePlus Nord 3 prošel benchmarkovými testy Geekbench.

OnePlus Nord 3 pohání procesor Dimensity 9000

Jestliže se telefon objeví na platformě Geekbench zpravidla to znamená, že se jeho uvedení blíží. A podle tipařů se tak opravdu může stát už brzy, a to na indickém trhu. Ale ještě před tím se podívejme, co benchmarkové testy potvrdily. V testovacím výpisu vidíme, že OnePlus Nord 3 prošel testy pod kódovým označením CPH2491. Procesor, který telefon pohání má jedno primární jádro s taktem 3,05 GHz, tři jádra s taktem 2,85 GHz a čtyři jádra s taktem 1,80 GHz. Tyto parametry má čipset Dimensity 9000, o kterém už dříve tipaři mluvili a testy jej nyní potvrdily.

Při testech čipset doplnilo 16 GB operační paměti. Takto vysoká kapacita je u řady řady Nord neobvyklá, takže to vypadá, že model OnePlus Nord 3 je tím prvním telefonem v sérii, který má 16 GB RAM. A ještě zmíníme i operační systém, kterým je Android 13. V Single-core testu získal telefon 1552 bodů a ve více jádrovém testu pak 4253 body. Z dřívějška víme, že interní úložiště dostane 256 GB. OLED displej má úhlopříčku 6,74 palce a rozlišení 2772 × 1240 pixelů. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Ve foto výbavě najdeme přední 16 MPix kameru a hlavní trojitý fotoaparát, který tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. A v závěru ještě dodáme, že chystaný telefon má velmi podobné specifikace jako čínský model OnePlus Ace 2V.