Hodnocení recenzenta

Honor Magic5 Pro je ve spoustu pohledech téměř dokonalé zařízení a pokud hledáte android, který vás nenechá ve štychu za žádné situace, tak toto zařízení můžu z klidným svědomím doporučit. Své ocenění renomovaných testovacích serverů jednoduše nemá jen za účast.

10
10

Jak se říká, s velkou vlajkovou lodí přichází velká zodpovědnost, nebo tak bych se to alespoň já odvážil konstatovat. Honor přichází na český trh s další generací telefonů Magic, a to ve verzi Lite a Pro. Oba nabízejí celkem slušnou výbavu. My se v dnešní recenzi zaměříme na většího a dražšího bráchu Honor Magic5 Pro. Firma se taky nebojí tvrdit, že kupující dostane do svých rukou nejlepší fotomobil současnosti s velkým zoomem a umělou inteligencí. Jak si tato vlajková loď poradí s nelítostným testem, napoví recenze Honor Magic5 Pro.

Honor Magic5 Pro

Honor Magic5 Pro

Recenze Honor Magic5 Pro: Design – portál přes nové dimenze i s nechtěnými trendy

První věc, která je na telefonu vidět, je samozřejmě jeho design. Vepředu zahnutý displej zabírá 91 % čelní strany. Na decentním ostrůvku je Honor Magic5 Pro ozdoben širokoúhlým čelním fotoaparátem a TOF 3D biometrickým senzorem pro odemykání telefonu obličejem.

Rámeček telefonu potom představuje lesklý kov, který sice celkem tíhne k tomu být po chvíli „ohmatán“, ale ve výsledku to ničemu moc nevadí. Po stranách, nahoře a dole, pak najdeme ještě dvojici reproduktorů. Dále se dole nachází ještě USB-C pro nabíjení. A velmi zajímavý slot pro dvě nano SIM karty. Tady mi, jako fanouškovi starší školy, chybí stále stoupající trend nepřidávání 3,5 jacku na sluchátka, který se evidentně u vlajkových lodí už nenosí, a to je prostě škoda.

K dostání je u nás ve dvou barevných provedení a tím je černá (black) a luční zelená (meadow green). Volbu matného materiálu bez extrémně zbytečných odlesků jsem kvitoval s nadšením, jelikož nejsem fanoušek zad, která místy díky otiskům prstů nabývají spíše dojmu kriminálního spisu. Kde však moje nadšení trochu opadlo, je kolečko 3 foťáků, které skleněné jsou a při trochu neopatrné manipulaci dříve či později zmíněný spis připomínají. Uznávám, že foťáky je nutné mít ze skla, ale možná bych radši uvítal, kdyby obal, který je taktéž součástí balení, by pro foťáky, blesk a senzory obsahoval otvory, aby nebylo nutné je vždy celé utírat od všeho okolo.

Recenze Honor Magic5 Pro: Displej – hra všech barev

6,81 palcový 120 Hz displej je na stranách zaoblen. Abych se přiznal, tak nejsem úplně největším fanouškem zaoblených displejů. Sice oceňuji, že kraje nejsou úplně široké a je tam zamezeno, abych na něco omylem klikl, ale několikrát se mi stalo, že jsem třeba během hraní nebo jiného používání prstem přejel až mimo displej a nic mě nezastavilo, a díky tomu mi jednou málem vypadl telefon z ruky. Občas se mi stalo, že jsem omylem při odesílání zprávy zmáčknul hranu telefonu a místo odesílání zprávy se aplikace zavřela. Na druhou stranu se nejedená o nic, na co by se nedalo zvyknout.

Co do barev a plynulosti není displeji co vytknout. Nádherně prokreslené barvy a jas 1800 nitů v noci může občas nahrazovat svítilnu (přesto toto užití v redakci nedoporučujeme).

Barvy displeje Honoru Magic5 Pro byly okouzlující

Barvy displeje Honoru Magic5 Pro byly okouzlující

Baterie – parťák co podrží

Baterie o kapacitě 5100 mAh pro mě osobně představuje velký luxus. Při střídmém používání se s výdrží telefonu dostaneme na 3 dny, v případě nutnosti možná i déle. Perfektní je i funkce reverzního nabíjení. Díky této funkci jsem se dostal na výdrž dvou dní a jedněch Apple Watch. Ty jsem díky mobilu mohl reverzně nabíjet. Podle nastavení by telefon měl nabízet i reverzní nabíjení bezdrátově. Bohužel nemám jiný Honor produkt, který by bezdrátové nabíjení podporoval, jelikož Apple produkty s tímto bezdrátovým nabíjením kompatibilní nebyly.

Jeden módní doplněk, který si zvykly dělat jiné značky, a to nedávání nabíječek do balení, k Honoru zatím nedorazil a já doufám, že to tak ještě delší dobu zůstane. V balení totiž najdeme 66 W nabíječku, která telefon nabije z nuly na sto za dobu okolo hodiny, což je i vzhledem k výdrži naprosto úžasné.

Výkon a paměť – vlajková loď ve všech coulech

O plynulý chod zařízení se stará procesor Snapdragon 8 Gen2 s podporou 12 + 7 GB RAM a musím uznat, že na plynulost chodu nemůžu říci křivého slova. V jeden čas jsem měl na mobilu otevřeny všechny aplikace a nepostřehl jsem jediný zásek. Je pravda, že toto je spíše příprava „na později“, aby se telefon tolik nesekal ani po více letech v provozu. Co ještě musím pochválit, je postranní panel a možnost otevření 2 oken současně, což se velmi dobře hodí, pokud si třeba děláte výpisky nebo čtete zahraniční články s oporou slovníku.

Pomyslnou korunu tomu nasazuje 512 GB úložiště, u kterého mám pocit, že je snad nevyčerpatelné. Pokud někdo dokážete smysluplně využít půl terabajtu paměti, tak vám osobně pogratuluji.

Využívání dvou aplikací současně

Využívání dvou aplikací současně

Fotoaparát – zachytí nezachytitelné

O kvalitní focení se stará trojice 50 MPx fotoaparátů: standartní, širokoúhlý a teleskopický. Všechny odvádějí výbornou práci i co se týče focení v noci, proti světlu. Není tak divu, že se v dubnu podle uznávaného serveru DxOMark stal Honor Magic5 Pro+ nejlepším fotomobilem současnosti a v testu předběhl i novinky ze stáje Samsungu a Applu. Hledat pak během focení chyby nebylo jednoduché. Pár detailů jsem přesto během testování našel.

Například, pokud bych se rozhodl natáčet v 60 FPS v kterémkoliv rozlišení (telefon umí natáčet až ve 4K), tak to nemůžu kombinovat se širokoúhlým záběrem. Nebo když večer natáčíte okolí a budete mít v záběru černou televizi, tak její displej bude na záběru světle modrý.

Dále zde máme velmi zajímavou funkci v podobě stonásobného zoomu, který mě uchvátil už první den testování. Výsledné snímky pak i hodně záleží na stabilitě focení, vzhledem k tomu, že se jedná o zoom digitální. Telefon se vám se zachycením snaží i všemožně pomoct, ale občas je to spíš na škodu, nebo spíš postrádám funkci zachycení konkrétního bodu, protože mi trvá klidně i několik minut, než čočku nasměruji na místo, které chci fotit tak, abych to měl na středu fotky a stejně se to ne vždy úplně povede.

Zajímavá funkce ještě představuje režim „více videí“, který natáčecí obrazovku rozdělí na 2 části a ty pak zaznamenávají obraz z jiných kamer. Za mě osobně velmi zajímavá funkce, kterou by mohli ocenit nejen běžní uživatelé, ale třeba i lidé, kteří na sítě natáčí vlogy z cest.

Co se kompletního zážitku z focení týče, tak skutečně nemám moc co vytýkat. Vlajková loď Honoru dokázala předvést opravdu speciální kousek.

Test zoomu telefonu - původní velikost

Test zoomu telefonu – původní velikost

Test zoomu telefonu - zvětšení 3,5x

Test zoomu telefonu – zvětšení 3,5x

Test zoomu telefonu - zvětšení 10x

Test zoomu telefonu – zvětšení 10x

Test zoomu telefonu - zvětšení 10x

Test zoomu telefonu – zvětšení 10x

Cena – není pro všechny, ale zákazníky si najde

V neposlední řadě se podíváme na cenu. Ta se pro tuto vlajkovou loď pohybuje pod 30 tisíci korunami podle výbavy. Cena se jeví vysoká, ale vyplatí se. Za hodně peněz v tomto případě skutečně dostanete hodně muziky. Tato vlajková loď tím, co předvádí, dokáže do kapsy strčit i své konkurenty ze Států i z Koreje.

Focení detailů na Honor Magic5 Pro

Focení detailů na Honor Magic5 Pro

Recenze Honor Magic5 Pro: Závěr – Honor Magic5 Pro si uznání zaslouží

Pokud hledáte kvalitní telefon s Androidem a nevadí vám si trochu připlatit, tak koupí Honoru Magic5 Pro naprosto určitě neuděláte chybu. Jedná se o pozoruhodně kvalitní zařízení, které vás jednoduše nenechá ve štychu za žádné situace. Tato vlajková loď vám má určitě hodně co nabídnout.

Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz

recenze Honor Magic5 Pro

Detailní fotka

recenze Honor Magic5 Pro

Noční fotka

recenze Honor Magic5 Pro

Fotografie potoku na 3,5 zoom

recenze Honor Magic5 Pro

Selfie