Řada vlajkových telefonů Xiaomi 13 se uzavřela ve chvíli, kdy došlo na vydání modelu Ultra. Je proto čas pomýšlet na další vlajkové telefony této značky. Ano, jde o modely Xiaomi 14, o který víme, že budou mezi těmi prvními, které dostanou nový prémiový procesor Snapdragon 8 Gen3. A protože výborně vychytané specifikace má mít zejména model Xiaomi 14 Pro, tipaři se v poslední době soustředí právě na něj.

O telefonu Xiaomi 14 Pro se proslýchá, že mu výrobce nadělí některé z funkcí modelu Ultra. To se dotkne především foto výbavy, respektive hlavního fotoaparátu. Pokud se tedy tipaři nepletou, můžeme počítat s periskopickým teleobjektivem, který byl až doposud výsadou modelů Ultra. Snímač navíc prý dostane i nějaká další vylepšení. Mluví se také o baterii s kapacitou 5000 mAh, která údajně podporuje také bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Nu a dnes se tipaři soustředili na design chystaného telefonu.

Xiaomi 14 Pro s téměř neviditelnými rámečky

Známý tipař Ice Universe sdílí na Twitteru fotky telefonu Xiaomi 14 Pro s tím, že jeho displej má zajímavě přepracovaný design. Dodává, že díky němu je telefon doslova pastvou pro oči a že se těší, až se mu dostane do rukou. A pokud jsou snímky, které dává k dobrému, skutečně reálné fotky modelu Pro, nelze, než mu dát za pravdu.

Telefon má totiž u čelního panelu všechny čtyři hrany zakřivené. Díky tomu jsou rámečky kolem displeje téměř neviditelné a souměrné. A to včetně brady. Ve středu horní části obrazovky je malá “díra” pro přední kameru. Zdá se, že displej modelu Xiaomi 14 Pro tím získal velkou užitnou plochu. Tedy ještě větší, než má model Xiaomi 13 Pro, která má také velmi úzké rámečky, ale přece jen je ten horní a spodní mírně širší. A pokud k tomuto vzhledu chystaného modelu 14 Pro připočteme i parametry, které nám slibují tipaři, je rozhodně na co se těšit.