Aktuální vlajkové modely řady OnePlus 9 se letos opět prodávají výborně, ale v brzké době fanoušky značky možná čekají i některé zásadní změny. Nedávno se totiž z obvykle dobře informovaných zdrojů vynořily spekulace, že firma letos vypustí klasický „půlgenerační“ model řady „T“. Stalo by se tak poprvé po několika letech a zatím není jasné, zda jde jen o plánovanou výjimku, nebo dlouhodobější strategii. Každopádně vše vypadá velmi věrohodně. Je tak klidně možné, že na příští špičkové modely značky si budeme s OnePlus 10 a OnePlus 10 Pro počkat až do roku 2022.

Grafičtí designéři a nadšenci ale tak dlouho čekat rozhodně nehodlají. Jeden z těch šikovnějších, Jermaine Smith aneb ConceptCreator tak na svém YouTube kanále zveřejnil svoji vizi konceptu právě plánovaného OnePlus 10 Pro. Samozřejmě jde jen o výplody jeho vlastní fantazie. Které tak s největší pravděpodobností nebudou mít žádnou spojitost s reálným vzhledem těchto telefonů v budoucnu. I tak jde ale o velmi zajímavou podívanou. Telefon by v této vizi měl být vybaven třeba 6.7-palcovým AMOLED displejem se 120 Hz a rozlišením 3216 x 1440 pixelů. A v rámci moderního trendu také samozřejmě i senzorem selfie fotoaparátu integrovaným přímo pod panel displeje.

Hlavní pozornost ale přitahuje kruhový modul zadního fotoaparátu, který je inspirován analogovým fotoaparátem Hasselblad 500c z roku 1957. Švédská legendární firma je jak známo novým partnerem OnePlus a fotoaparáty tak určitě ponesou i jejich punc. A v dnešních renderech by klidně prý mohly stačit jen dva senzory zadního fotoaparátu. Tím hlavním by byl pokročilý 108 Mpx kousek a dalším pak asi ultra-wide senzor. Doplněný ještě o extra silný xenonový blesk. Tak uvidíme příští rok, jak moc se pan designér ve svých předpovědích trefil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.