Již minulý týden společnost OnePlus představila OxygenOS 13 s první beta verzí pro OnePlus 10 Pro. Je přirozené, že společnost aktualizaci zavádí pro své vlajkové lodě jako první. Tento týden dostal OnePlus 10 Pro druhou open betaverzi. Zdá se tedy, že se OnePlus snaží dostat plnotučný OxygenOS 13 s Androidem 13 na OnePlus 10 Pro ještě před koncem roku 2022. Aktualizaci dostanou i další zařízení řady OnePlus 10, stejně jako řada OnePlus 9 a řada OnePlus 8. Modely OnePlus 8 a 8 Pro, jsou pravděpodobně poslední v řadě vlajkových lodí, které budou mít na tuto aktualizaci nárok. Z historie máme data, které toto potvrzují. Zdá se však, že duo vlajkových lodí pro rok 2020 dostane aktualizaci dříve než obvykle.

Pro společnost OnePlus bylo běžné chování, že trvalo několik měsíců, než uvolnila nové aktualizace systému Android pro zařízení, která brzy ztratí podporu. Náhlým zvratem osudu však společnost OnePlus zahajuje nábor beta testerů pro OnePlus 8 a 8 Pro. Jedná se o nábor pro uzavřené beta testery a uzavřený znamená něco, co není připraveno pro běžné uživatele. Společnost pravděpodobně hledá odvážné uživatele, kteří chtějí otestovat nedokončené systémy a pomoci jí vyladit software pro běžnou Open Beta verzi. Bohužel, kdy bychom se Open Beta pro OnePlus 8 a 8 Pro měli dočkat nebylo řečeno.

OxygenOS 13

OXYGENOS 13 PRO MODELY ONEPLUS 8 A 8 PRO

Stát se “uzavřeným beta testerem” však není snadný úkol. Je to téměř jako práce, ale nedostanete za ni zaplaceno. Společnost chce dobrovolníky, kteří budou flashovat beta sestavení a pravidelně komunikovat se společností. Tito uživatelé mají hlásit problémy a poskytovat návrhy k opravě. Za zmínku stojí, že pro dobrovolníky je k dispozici přibližně 200 míst. Ještě k těm odměnám pro testery. Plat opravdu zde není, ale OnePlus slibuje odměny pro uživatele, kteří podají vynikající výkon. Jakých odměn se ale majitelé OnePlus 8 a 8 Pro dočkají, je ale ve hvězdách.

Než se však plnotučný OxygenOS 13 s Androidem 13 dostane do řady OnePlus 8 pro všechny uživatele, na to si počkáme několik měsíců.