Značka Vivo uspořádala v Číně technologickou konferenci nazvanou “Dual-Core X Imaging Technology” a na ní představila ISP čip Vivo V2. Kromě toho také oznámila úzkou spolupráci se společností MediaTek na nových telefonech Vivo, které dostanou vlajkový procesor Dimensity 9200. Vzhledem k tomu, že stále více uživatelů chytrých telefonů volá po kvalitních fotoaparátech a také fotografiích, je jistě podstatné, že se Vivo snaží vylepšovat kamery ISP čipy, které dobře komunikují s procesory.

Hlavní parametry ISP čipu Vivo V2

Jak jsme již zmínili, čip Vivo V2 je postavený tak, aby plně využíval vysokorychlostní komunikaci s procesorem Dimensity 9200. Jde o třetí generaci ISP čipu a navazuje na předchozí čipy V1 a V1 Plus. Nový čip má více paměti, více funkcí a podporuje AI computing. V čipu je i modul akcelerátoru hlubokého učení DLA Vivo AI spojený s velkokapacitní mezipamětí SARAM (Static RAM). Díky tomu má čip Vivo V2 bezkonkurenční výpočetní výkon. Zároveň se zvýšila i energetická účinnost a snížila spotřeba energie.

ISP čipy Vivo jsou koncipovány tak, aby rychle zachytily a zpracovaly fotografie a výsledné foto výstupy pak byly kvalitní a bez šumu. Pro tento účel má nový ISP čip Vivo V2 speciální algoritmus Ultra Zoom EIS, který kombinuje OIS, EIS a IMU pro lepší přiblížení focené scény bez ztráty kvality obrazu.

Určitě zajímavou novou funkcí, kterou čip V2 podporuje je i nulová latence a detekce pohybu, což se hodí při focení objektů v pohybu. Fotografie tedy vznikne opravdu ve chvíli stisknutí spouště a bez prodlevy, díky které by mohl být výsledný snímek rozmazaný. V čipu výrobce použil i technologii RawEnhance 2.0, která umožní vytvářet fotografie ve vysokém rozlišení za velmi špatného osvětlení. Zdá se tedy, že nový ISP čip Vivo V2 výrazně podpoří fotoaparáty telefonů Vivo. Jedním z prvních telefonů, který tento čip dostane a zároveň i procesor Dimensity 9200 bude model Vivo X90.