Už nějakou dobu se nás značka Realme snaží navnadit na chystané telefony řady Realme 10. Sice přesně neuvádí kolik telefonů v sérii najdeme, ale tipaři v tom mají jasno. V přípravách jsou podle nich modely Realme 4G, Realme 10 5G a také 10 Pro Plus. Standardní model s podporou 5G sítí a model Pro Plus už za sebou mají certifikaci Tenaa a nejnižší model zná už dokonce i svůj termín představení. To proběhne už zítra, tedy 9. listopadu/novembra v Indonésii.

Kdy dorazí Realme 10 5G a 10 Pro Plus?

Je sice trochu zvláštní, že Realme nepředstaví všechny tři telefony najednou, ale proč ne, že? Včera konečně na čínském Weibo zveřejnili i přesný termín uvedení modelů Realme 10 5G a 10 Pro Plus. Akce je na čínském trhu naplánovaná na 17. listopadu na 14 hodin tamního času. A vzhledem k tomu, že specifikace standardního 4G telefonu už v podstatě známe, podíváme se na to, co nabídnou jeho “vyspělejší” sourozenci.

Začneme modelem 10 Pro Plus, o kterém díky certifikaci Tenaa víme, že má zakřivený displej i zadní panel. Modul hlavního fotoaparátu tvoří dvě velká okruží, ve kterých leží tři snímače. LED blesk najdeme napravo od nich. Primární senzor má rozlišení 108 MPix. Displej telefonu je typu AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Úhlopříčka dosáhla na 6,7 palce a rozlišení je FullHD+. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků. Jako procesor výrobce použil Dimensity 1080 s až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu 67 W nabíjení.

O modelu Realme 10 5G toto zatím moc nevíme, ale má také 6,7 palcový displeje, který je typu LCD. Rozlišení je i v tomto případě FullHD+. I tento model má 5000 mAh baterii, která ale podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Hlavní fotoaparát má stejný design jako u Realme 10 Pro Plus, ale najdeme tu jen dva snímače s rozlišením 108 MPix a 2 MPix. A víme i to, že Realme 10 5G i 10 Pro Plus mají přední 16 MPix. Další specifikace jsou zatím v utajení, ale výrobce nás na ně jistě už brzy začne upozorňovat.