Huawei nám dnes konečně po dlouhých průtazích a odkladech naservírovali vlajkové modely nové generace a telefony rozhodně nezklamaly. Zejména nejlepší Huawei P50 Pro opět boří bariéry a dle očekávání se okamžitě zapojil do bitvy o nedávno ztracený trůn mobilní fotografie. Ten, jak známo, v březnu ovládlo Xiaomi Mi 11 Ultra, ale vláda nakonec trvala jen pár měsíců. Testeři v DxOMarku totiž měli P50 Pro k dispozici ještě před představením, takže mohli hned poslat do světa podrobný test jeho fotoaparátů. A asi není nutné nic protahovat a zdržovat. Král je mrtev, ať žije král, protože máme nového vládce tohoto prestižního žebříčku.

Huawei P50 Pro dostal do vínku opravdu impozantní sestavu senzorů, kde primární 50 Mpx doplní monochromatický 40 Mpx, ultra-wide 13 Mpx, telefoto 64 Mpx a ještě multispektrální pro vyladění teploty barev a bílé. A výsledek opravdu nezklamal, protože telefon se prodral na čelo žebříčku, i když jen i jeden jediný bodík. Celkových 144 bodů tak neznamená žádný náskok o parník, ale i tak svého soka o fous překonává skoro ve všech hlavních kategoriích. A to se počítá. K tomu pak ještě stylově přidává i další prvenství v samostatném selfie testu, kde se 106 body odsunul na druhou příčku sesterský Mate 40 Pro se 104 body.

V hlavním testu pak primárně ve fotografiích ukázal svoji sílu a předvedl unikátní vyvážený výkon napříč všemi světelnými podmínkami. Snad jen preview mohlo být lepší, ale nic nemůže být dokonalé. Naopak v kategorii zoomu jde o nový etalon kvality. Dominoval totiž před konkurencí s obřím náskokem sedmi bodů. Jen ve video testu se mu až tak nedařilo a Xiaomi Mi 11 Ultra tam těsně dokázalo uhájit drobný náskok. Zejména díky nižšímu šumu a artefaktování. I tak jde ale o naprostou špičku. Huawei P50 Pro je prostě zpět na trůnu s plnou parádou. A my tak můžeme jen litovat, že známé problémy s chybějícími službami Googlu mu na trhu určitě opět uškodí.