Chystané telefony řady Vivo X90 jsou v posledních dnech celkem v kurzu. Je to možná dáno i tím, že tipaři odhadují, že na jejich uvedení dojde ještě před koncem letošního roku. V sérii zřejmě najdeme tři modely, a to standardní X90 a dále i X90 Pro a Vivo X90 Pro Plus. A právě o posledně jmenovaném telefonu se hovoří nejvíc, protože dostane ty nejvyšší specifikace z celé řady a také má slušně vylepšený hlavní fotoaparát. A dokonce jsme jej už viděli i na reálné fotce.

Slušný výkon Vivo X90 Pro Plus potvrdil Geekbench

Telefon Vivo X90 Pro Plus má tedy punc vlajkového stroje, který pojistil i použitý procesor Snapdragon 8 Gen2. Doposud o něm tipaři jen spekulovali, ale nyní jej potvrdily i testy Geekbench, kterými telefon právě prošel. V testovacím výpisu má tento telefon kódové označení Vivo V2227A.

Dále zde vidíme, že testovaný telefon Vivo X90 Pro Plus pohání Qualcomm procesor s interním označením “Kalama”. Má osm jader a maximální takt na hlavním jádru Cortex-X3 je 3,19 GHz. Z toho plyne, že jde o čipset Snapdragon 8 Gen2. Při testech procesor doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu získal telefon 1485 bodů a ve více jádrovém testu pak 4739 bodů. To koresponduje s výkonem dalších telefonů, které prošly benchmarkovými testy se stejným procesorem.

Další podrobnosti o telefonu Vivo X90 Pro Plus ve výpisu Geekbench nenajdeme, ale některé z nich už avizovali tipaři. Podle nich má chystaný vlajkový stroj 6,78 palcový AMOLED E6 displej s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Hlavní fotoaparát tvoří čtyři snímače. Ten primární s velikostí 1 palce má rozlišení 50 MPix a jde o senzor Sony IMX989V. Doplní jej 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX598, 50 MPix snímač Sony IMX578 a periskopický objektiv OmniVision OV64B. O optiku se postará firma Zeiss. Baterie má údajně kapacitu 4700 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 80 W.