Tento týden nám ve svém závěru nadělil jeden den volna navíc a také jednu hodinu spánku navíc. K tomu všemu i slunečné a celkem teplé počasí. Proto jej uzavřeme stylově a nabídneme vám i naši rubriku Vychytávky z Číny.

Na rozdíl od minulého dílu, kdy vám Vychytávky z Číny nabídly tři tipy na gadgety různých firem, se dnes opět zaměříme na tři produkty z obsáhlého ekosystému společnosti Xiaomi. A protože v jejich portfoliu najdeme snad opravdu všechno, dnešní tipy budou sice tak trochu kuriózní, ale levné. Jako vždy jsme totiž hledali ve slevových akcích. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

S Xiaomi proti chrápání

Snad každý z nás si čas od času ve spánku pořádně chrupne. Když se to děje jednou za čas, tak to nevadí. Ovšem jsou i tací, kteří chrápou každou noc, a to tak intenzivně, že budí i sousedy. Důvodů pro chrápání může být mnoho a Xiaomi tvrdí, že mu účinně zabrání jejich produkt. Jde o malý modul se šňůrkami, kterými se upevní za ušima tak, že leží pod bradou chrápajícího spáče. To, jak omezí chrápání, je velmi sofistikované. Modul totiž automaticky detekuje chrápání pomocí několika senzorů. Pokud chrápaní zaznamená, začne jemně vibrovat a masírovat podjazykový nerv a žvýkací svaly. Ty se po této masáži napnou, upraví rytmus dechu a tím eliminují chrápání. Jestli to opravdu funguje těžko říci. Ale za zkoušku nedáte mnoho. Produkt je totiž nyní ve slevě a jeho cena začíná na 11,36 dolaru.

Chytrý box na párátka

Máme tu i další kuriozitu z dílen Xiaomi. Chytrý box na párátka. Je to malá elektrická krabička, která má na horní straně zásobník na párátka a také malý otvor se senzorem, který se aktivuje gestem. Stačí tedy jen nad otvorem mávnout rukou a vyskočí na nás párátko. Na spodní straně je také otvor pro baterie, ovšem pokud je používat nechcete, je tu i port UBS-C, takže box na párátka můžete pohodlně dobíjet. Krabička má nízkou spotřebu, vestavěnou 600 mAh baterii a vejde se do ní až 250 kusů párátek. Na Aliexpress nyní box na párátka ve slevě moc nestojí a jeho cena začíná na 13,54 dolaru.

Robotický pes a kráva od Xiaomi

Dnešní poslední tip cílí na děti. Ale spíš na děti starší, které si už samy tuto hračku poskládají. Pomoc tatínka je ale vítaná. A co tedy skládáme? Robotického psa a nebo krávu. Obě hračky mají na zádech malý solární panel, takže jedou na zelené eko vlně. Ovšem když slunce nesvítí, není problém do hračky vložit baterii a vesele pokračovat ve hře. Pes i kráva jsou nyní ve slevě a jejich cena začíná na 13,56 dolaru.