Během covidové pandemie nám raketově vzrostl zájem o tablety a skomírající odvětví dostalo novou krev do žil. Dočkali jsme se tak návratu i některých velkých jmen na toto pole a dokonce i některých naprostých nováčků. Nu a zájem sice pomalu klesá, ale i tak je produkce tabletů stále ještě poměrně lukrativní záležitostí. Od Xiaomi už jsme v minulosti měli možnost hezkých pár kousků vidět, ale dceřiné Redmi stále otálelo. To se ale velmi brzy změní s příchodem premiérového modelu Redmi Pad.

Oficiální představení Redmi Pad je naplánované na 4. října a vyvoleným státem se stala Indie. První snímky tabletu jsme měli možnost vidět už před pár dny, takže o designu máme poměrně jasnou představu. Ale veškeré pochybnosti můžeme rozehnat až dnes, protože se na internetu objevilo komplexní unboxing video se vším všudy. Sice je ve španělštině, ale dá s z něj vyčíst mnohem více, než jen samotné designové prvky. Můžeme si tak v podstatě definitivně potvrdit některé předchozí spekulace právě ohledně parametrů tabletu.

Kompletní parametry pod lupou

Redmi Pad bude mít celokovovou unibody konstrukci a na první pohled vypadá sympaticky štíhle. Displej je pak 10.61-palcový IPS s 90 Hz obnovovací frekvencí a pravděpodobně FullHD+ rozlišením. O výkon se stará procesor Mediatek Helio G99 doplněný o 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. K vidění je ale i dalších 2 GB RAM v podobě virtuální extra paměti. Baterie má kapacitu 8000 mAh a přibalená nabíječka zvládá 22.5W výkon. Vzadu na tabletu najdeme jediný 8 Mpx hlavní fotoaparát a hned čtyři reproduktory s Dolby Atmos, případně USB Type-C port.

Tablet poběží samozřejmě na nadstavbě MIUI, konkrétně ve verzi 13.1.2 postavené na Androidu 12. Zatím ale netušíme nastavenou cenu, případně ani celkovou dostupnost. Protože vzhledem k časté regionální fragmentaci nabídky Xiaomi/Redmi nemáme u nás rozhodně nic jisté. Redmi Pad by ale teoreticky neměl být příliš drahý, protože se přece jen rozhodně nejedná o high-end model.