Značka Honor, poté co se odpoutala od společnosti Huawei, hraje sama za sebe. Po poněkud vlažném začátku se jí začíná dařit, a to nejen v Číně. Celkem slušně boduje i na globálních trzích a například v Evropě si přitáhla velkou pozornost vydáním telefonu Honor 70. Tento stroj sice na globálních trzích debutoval relativně nedávno, ale v Číně už pomýšlejí na jeho nástupce. I proto už tipaři odhadují, jaké specifikace by mohly mít modely Honor 80 a Honor 80 Pro. Dnes do mozaiky parametrů přidáme další střípky a podíváme se především na foto výbavu telefonů této série.

Jak je na tom řada Honor 80 s fotoaparáty?

Jestliže původně tipaři u modelu Honor 80 odhadovali, že primární senzor hlavní kamery dostane 64 MPix snímač a modelu 80 Pro prorokovali dokonce 200 MPix senzor, tak nyní své odhady lehce upravují. Tedy alespoň nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Na čínském Weibo tvrdí, že pro chystané telefony výrobce opravdu připravil výrazné vylepšení fotoaparátů. Nicméně zmiňuje, že jeden z modelů dostane primární 160 MPix senzor.

Ovšem v současné době není na trhu jediný telefon, který by měl 160 MPix foto snímač. A dokonce snad ani snímače s tímto rozlišením neexistují. Je proto možné, že Honor použije některý z 200 MPix senzorů a přizpůsobí jej vlastním potřebám. Ale to jsou opravdu jen velké spekulace. Kromě toho tipař také naznačuje, že přední kamera alespoň jednoho z modelů řady 80 dostane dva 50 MPix snímače, což je také docela zajímavé.

A nakonec tipař potvrdil i to, že telefony pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Ale je pravděpodobné, že tento čipset najdeme jen u nejvyššího modelu v sérii. A vzhledem k tomu, že tipaři počítají s modely Honor 80 SE, Honor 80 a 80 Pro, Snapdragon 8+ Gen1 výrobce zřejmě vyhradí jen posledně jmenovaný telefon. U dvou předchozích tipaři avizují čipsety Dimensity 1080 a Snapdragon 778G+. Vylepšení se ale dočká i nabíjení, u kterého tipaři odhadují výkon až 100 W. A ani displej prý nepřijde zkrátka. Ovšem stále jde jen o nepotvrzené odhady a spekulace.