I když to na začátku tak nevypadalo, stala se produktová řada Nord společnosti OnePlus poměrně populární. Už pár let v ní vydávají několik telefonů ročně a mezi nim jsou i telefony jakési “sub série” Nord CE. Dva z nich výrobce představil na začátku letošního roku a šlo o modely Nord CE 2 a Nord CE 2 Lite. Oba modely jsou globální, takže na své si přišli například i evropští uživatelé. Ovšem konec letošního roku se blíží, takže je potřeba pomýšlet na nástupce těchto strojů. Na obzoru je model OnePlus Nord CE 3 a tipaři se na něj už pomalu soustředí.

Jaké specifikace má OnePlus Nord CE 3 podle tipařů?

Stejně jako u modelu Nord CE 2 se u chystaného OnePlus Nord CE 3 prý nějakých výrazných upgradů nedočkáme. Spíš právě naopak. Parametry totiž tak trochu připomínají Nord CE 2 Lite z letošního roku. Jako procesor tu, podle tipařů ze stránkách GadgetGang, uvidíme Snapdragon 695. Tento čipset si výrobci zjevně oblíbili a rádi jej používají u telefonů střední třídy. Ovšem je tu i Snapdragon 778G, který by byl možná lepší volbou a je i levnější. Každopádně je procesor spárovaný s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště.

OnePlus Nord CE 3 má podle tipařů 6,7 palcový LCD displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. A právě u parametrů displeje narazíme na dvě věci. Obnovovací frekvence je ve srovnání s modelem Nord CE 2 vyšší a větší je i úhlopříčka, ale AMOLED panel jde dolů směrem k LCD displeji. Nicméně je to opět velmi podobné jako u telefonu Nord CE 2 Lite.

Dále se tipaři zaměřili i na kapacitu baterie telefonu OnePlus Nord CE 3 a ta má prý kapacitu 5000 mAh. K tomu podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Vidíme tedy mírný nárůst jak kapacity, tak výkonu nabíjení ve srovnání s Nord CE 2. Hlavní fotoaparát je trojitý s 108 MPix a dvakrát 2 MPix snímači a přední kamera má 16 MPix. Nu a vzhledem k typu displeje leží snímač otisků na hraně přístroje. OnePlus tento telefon zřejmě představí v prvním čtvrtletí příštího roku.