Jistě si vzpomenete, že značka Honor uvedla na čínském trhu letos na jaře tři telefony série Honor 70. Ty se až do včerejška prodávaly jen v Číně, ale nyní se alespoň jeden z nich dostává i na globální trhy. Konkrétně je to standardní model Honor 70, který debutoval v Malajsii. Telefon svými parametry spadá do vyšší střední třídy, ovšem jeho design je prémiový. Specifikace tohoto globálního modelu jsou ale v podstatě stejné jako u čínské verze. Přesto se na ně podíváme podrobněji.

Souhrn specifikací telefonu Honor 70

Telefon Honor 70 má zakřivený displej s velmi úzkými rámečky i bradou. Ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Modul hlavního fotoaparátu tvoří dva velké kruhy, ve kterých leží tři snímače a LED blesk. Obrazovka je typu OLED. Má úhlopříčku 6,67 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. V obrazovce je také integrovaný snímač otisků prstů.

Globální verzi telefonu Honor 70 pohání stejný procesor,jaký najdeme i u čínské verze. Konkrétně jde o čipset Snapdragon 778G+, ovšem na rozdíl od čínského trhu jde na ty globální jen jedna paměťová verze s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.1.

Jak již bylo řečeno, hlavní fotoaparát je trojitý. Primární senzor Sony IMX800 Super Sensing má rozlišení 54 MPix. Tento 1/1,49 palcový snímač s velikostí pixelů 1.0 µm je opravdu obří a pro střední třídu jde o parádní kousek. Doplní ho 50 MPix širokoúhlý objektiv, který funguje i jako makro objektiv a 2 MPix senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 32 MPix. V Malajsii je už nyní Honor 70 ve stavu předběžných objednávek, prodeje začínají 26. srpna/augusta. Cena za verzi s 8 GB/256 GB je nastavená na 1999 malajsijských rinngitů (447 dolarů). Na trh jdou barevné varianty Crystal Silver, Emerald Green a Midnight Black.

Dobrou zprávou pro nás, Evropany, je, že už také Honor Germany má pro tento telefon připravenou stránku pro rezervace před uvedením 2. září/septembra. Ti, kteří si zarezervují Honor 70 do tohoto data, získají 10 % slevu.