Už dnes odpoledne vypukne velká letní prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung. Hlavními hvězdami večírku jsou nové skládací telefony. Primárně dojde na uvedení modelů Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6. Ovšem svého času tipaři také naznačovali, že v přípravách je i model Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra, případně model Galaxy Z Fold 6 Slim. Předchozí zvěsti byly celkem nejasné a ani samotný výrobce se k dalším skládacím modelům nevyjádřil.

Ale dnes, krátce před prezentační akcí, je tu zpráva nová. Informace se objevila na německých stránkách WinFuture. Podle ní se uvedení skládacího modelu Galaxy Z Fold 6 Ultra odkládá na neurčito.

Dočkáme se modelu Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra?

Model Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra má údajně kódové označení SM-F958. Jeho uvedení výrobce sice odložil na neurčito, což ale neznamená, že jej úplně zrušil. Telefon má prý tenkou konstrukci a větší obrazovku než standardní model Galacy Z Fold 6. Samsung tenkým modelem Ultra chtěl možná trumfnout společnost Honor a jejich skládací model Magic V2, který je aktuálně světově nejtenčím skládacím telefonem.

Jenže situace se lehce změnila poté, co Honor potvrdil, že už 12. července/júla představí v Číně skládací telefon Magic V3, který je ještě tenčí než loňský model Magic V2. Navíc i Xiaomi chystá uvedení skládacího telefonu Fold 4, který je prý také velmi tenký. Zdá se tedy, že právě tyto dva telefony vzaly Samsungu vítr z plachet a proto uvedení skládacího modelu Galaxy Z Fold 6 Ultra odložil. Možná prostě nebyl dost tenký na to, aby mohl konkurovat telefonům společností Honor a Xiaomi.

Samsung je zatím lídrem v segmentu skládacích telefonů, ale čínské společnosti zvýšily svou razanci v tomto segmentu a výrazně dýchají korejskému výrobci na záda. Také potenciální kupci skládacích telefonů jsou stále náročnější a jen drobná vylepšení skládacích telefonů Samsung jim přestávají stačit.