Společnost OnePlus začala svou dráhu jako nezávislá značka, ovšem v roce 2020 oznámila fúzi se společností Oppo. Jedním z hlavních důvodu tohoto spojení bylo sdílení a společný vývoj mobilních technologií. Proto můžeme například nabíjecí technologii SuperVOOC vidět jak u telefonů Oppo, tak i u OnePlus zařízení. I když v případě OnePlus má tato technologie jiný název. Nejde ale jen o jednu technologii, obě společnosti mají společného daleko víc. A to se projeví i u chystaných telefonů OnePlus 11 a Oppo Find N2.

I když se tyto telefony liší konstrukcí, kdy OnePlus 11 je klasický telefon a Oppo Find N2 je skládací, mají prý stejně koncipovaný hlavní fotoaparát. Alespoň to aktuálně tvrdí nám dobře známý tipař Digital Chat Station.

Jak vypadá hlavní kamera telefonů OnePlus 11 a Oppo Find N2?

Co se týče hlavní kamery telefonu OnePlus 11 víme, že je trojitá. A stejný počet snímačů má i fotoaparát skládacího modelu Oppo Find N2. Hlavní fotoaparát obou telefonů tvoří primární 50 MPix senzor Sony IMX890, 48 MPix širokoúhlý objektiv Sony IMX581 a 32 MPix teleobjektiv Sony IMX709 s 2× optickým zoomem. O optiku se v obou případech postará společnost Hasselblad.

K tomu tipař ale dodává, že u skládacího modelu Oppo Find N2 primární senzor podporuje i optickou stabilizaci obrazu, ale zatím není jasné, zda stejnou podporu OIS dostane i primární senzor telefonu OnePlus. Ovšem byla by jistě škoda, kdyby této vlajková lodi OIS u hlavní kamery chyběl. Přece jen OIS najdeme u mnoha telefonů střední třídy.

Přestože mají oba telefony stejné fotoaparáty, pohání je různé procesory. V případě skládacího Oppo Find N2 tipaři počítají s čipsetem Snapdragon 8+ Gen1 a u modelu OnePlus 11 naopak s novinkovým Snapdragonem 8 Gen2. Skládací telefon prý Oppo uvede ještě před koncem letošního roku a také vlajkový telefon OnePlus má prý dorazit dřív. Nově se spekuluje o tom, že se na čínském trhu může dokonce objevit už na konci tohoto měsíce.