Čína je zemí, kde je v rámci trhu s chytrými telefony ta nejvyšší konkurence, jaká by se dala čekat. Pětice největších konkurentů, kterými jsou Huawei včetně Honor, Oppo, Vivo, Apple a Xiaomi zaujímají celkem 78% trhu.

Čínská akademie informačních a komunikačních technologií uvádí, že se na čínském trhu prodalo v roce 2017 více než 461 milionů smartphonů, a to už je pořádná nálož. Ovšem v porovnání s rokem 2016 je to pokles prodejů o 11,6%.

Dále lze dohledat, že společnosti Oppo a Vivo dosáhly téměř 100% tržního nárůstu oproti značkám Huawei, Apple a Xiaomi. To vše je možná důvodem, proč se většina čínských firem začíná poohlížet po zámořských trzích. Mezi ně patří i Oppo.

Společnost Oppo začala už v roce 2009 pomalu vstupovat na globální trhy a v roce 2016 má své oficiální zastoupení ve více než 20 zemích a regionech. Mezi nimi jsou například jižní Asie a Indie.

Před několika dny, kdy se konal v Pekingu „Qualcomm China Tech Day“, kde mimo jiné Qualcomm a Oppo oznámili spolupráci na projektu „5G Pioneer Initiative“, se nechal generální ředitel Oppo, Tony Chen, slyšet, že chtějí v roce 2019 zahájit výrobu telefonů s podporou technologie 5G.

Vyjádřil se také, že hodlají oficiálně vstoupit na japonský a španělský trh, a to zejména proto, že na jihoasijském a indickém trhu už odvedli kus dobré práce.

Po pravdě řečeno, Japonsko i Evropa jsou v hledáčku většiny čínský výrobců chytrých telefonů. Někteří z nich své snahy o vstup na tyto trhy poněkud oddalují, zřejmě kvůli přísné patentové politice. S tím si Oppo vrásky dělat nemusí, na svém kontě mají zhruba 1222 patentů. Vstup na zmiňované trhy by tedy pro ně neměl být problematický.