Díky spolehlivému tipsterovi se na internetu objevily podrobnosti o čipsetu řady Oppo Reno 9 ještě před oficiálním uvedením na trh. Společnost Oppo před nedávnem uvedla i na evropský trh smartphony řady Reno 8. Model Reno 8 se v Evropě objevil v září. Nyní je společnost velmi blízko představení řady Reno 9.

Pro připomenutí, minulý měsíc odhalil tipster Digital Chat Station specifikace baterie a rychlého nabíjení řady Reno 9. Nyní známý leakster prozradil podrobnosti o čipové sadě řady Oppo Reno 9 (via IT Home). Reno 9 přijde s procesorem Snapdragon 778G.

Pozoruhodné je, že SD 778G je starší procesor ve srovnání s řadami MediaTek Dimensity 800 a Qualcomm Snapdragon 7. Řada Reno 9 by navíc mohla využívat baterii s kapacitou 4 500 mAh. Taktéž se pravděpodobně dočkáme i podpory UFCS. Oppo se stává jednou z prvních značek chytrých telefonů, které přináší podporu pro novou technologii UFCS.

ČIPSET OPPO RENO 9 A DALŠÍ DETAILY

Nevýhodou je, že rychlost nabíjení 40 W je výrazně nižší než podpora 80W nabíjení, kterou nabízí řada Reno 8. SoC Snapdragon 7. generace 1 je v současné době k nalezení pouze v čínské variantě Reno 8 Pro a Xiaomi Civi 2. Použití staršího Snapdragonu 778G je tedy pro řadu Reno 9 výrazným downgradem. Pro nás nepochopitelným.

Ostatní značky se navíc připravují na použití nové generace a výkonnějších čipsetů ve svých příštích smartphonech. SoC Snapdragon 778G má maximální takt 2,4 GHz. Tento procesor doplňuje s 8 GB paměti RAM. Kromě toho smartphone dostal do vínku 6,7palcovým AMOLED displejem s hustotou pixelů 393 PPI.

Reno 9 se taktéž dočká trojitého zadního fotoaparátu se 64MP hlavní kamerou. Kromě něj bude mít zařízení na zadní straně 8MP a 2MP senzor. Na zadním panelu se nachází také LED blesk. Vpředu dostane Reno 9 32MP selfie fotoaparát.

Kromě toho snad model Reno 9 přijde i s optickým snímačem otisků prstů. Zařízení pravděpodobně poběží na operačním systému Android 12 s uživatelským rozhraním ColorOS. Pro evropský trh se ale specifikace ještě můžou změnit.