Stále častěji se na síti objevují informace o chystané prezentační akci společnosti Xiaomi. Výrobce na ní představí telefony řady Xiaomi 12T. Tipaři nedávno naznačovali, že akce je globální a je naplánovaná na tento týden. Ovšem Xiaomi zatím nic nepotvrdilo. Kromě toho se tipaři zmiňují i o tom, že společně s Xiaomi si svou polévku na představovačce přihřeje i značka Redmi. Na stejné akci prý představí svůj tablet Redmi Pad. Ovšem ani Redmi zatím uvedení tabletu v tomto měsíci nepotvrdilo.

Podle posledních zpráv, které najdeme na stránkách TechGoing, bychom se ale neměli radovat předčasně. Nové informace naznačují, že uvedení telefonů série Xiaomi 12T a tabletu Redmi Pad neproběhne v září/septembri. Spíš se jich dočkáme až v říjnu/októbri. Přesný termín ale v této chvíli neznáme.

Podrobnosti o tabletu Redmi Pad

Ať už to s představením telefonů a tabletu Redmi Pad dopadne jak chce, máme tu podrobnosti o hlavních specifikacích, barevných variantách a také cenách, které chystaný tablet má. Vše se objevilo na instagramovém účtu Xiaomi Kuwait. Začneme tím nejméně podstatným, a tím jsou barevné varianty. Jmenovitě prý jde o barvy Mint Green, Graphite Grey a Moonlight Silver. A Redmi tablet v stříbrné barvě jsme už viděli i na reálné fotce.

Co se týče specifikací, tipaři uvádějí, že na trh půjde Redmi Pad ve verzích se 3/4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Nepočítejme ale s tím, že je chystaný tablet prémiový. Pohání jej totiž procesor MediaTek MT8781, což je zřejmě Helio G99, který je určený pro zařízení střední třídy, která nepodporují 5G sítě. Další odhady ukazují, že LCD displej má úhlopříčku 11,2 palce, baterie má kapacitu 7800 mAh a podporu 22,5 W nabíjení a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Odhadovaná cena se pohybuje mezi 225 až 232 dolary.