Každým dnem se dostáváme blíž k představení vlajkových telefonů řady Xiaomi 13. Tipaři už poměrně dlouho spekulují o tom, že jejich uvedení letos proběhne dřív, a to už dost možná v tomto měsíci. Samozřejmě ale musíme počkat na představení nového procesoru Snapdragon 8 Gen2, který si společnost Xiaomi pro své telefony zarezervovala. Samozřejmě s tím jdou ruku v ruce i odhady tipařů, kteří se nás snaží navnadit na některé specifikace chystaných telefonů. Podle nich v Číně už brzy uvidíme modely Xiaomi 13 a 13 Pro.

Jak se změnil design modelu Xiaomi 13

V těsném závěsu za tipaři se k telefonům řady Xiaomi 13 začali vyjadřovat i designéři. Nám dobře známý OnLeaks na to konto ve spolupráci se stránkami CompareDial zveřejnil renderované snímky standardního modelu. Ty v podstatě korespondují s reálnou fotkou telefonu, kterou jsme viděli nedávno. Jak z fotky, tak z renderů je zřejmé, že se letos design ubírá poněkud jiným směrem než dříve. A to především co se modulu hlavního fotoaparátu týče.

Někomu může nový vzhled modulu kamery telefonu Xiaomi 13 připomínat návrat ke vzhledu fotoaparátu modelu Mi 11 Ultra. Jiní naopak v něm najdou inspiraci zadními kamerami posledních telefonů Apple. Ať tak či tak, je to prostě změna. Modul fotoaparátu je čtvercový a má zaoblené rohy. Zdá se, že poměrně výrazně vystupuje nad úroveň zadního panelu. Uvnitř je čtverec rozdělený na čtyři segmenty, kdy ve třech z nich leží po jednom snímači, ve třetím segmentu pak najdeme LED blesk.

Čelní panel je plochý, stejně jako hrany telefonu Xiaomi 13, ovšem rohy jsou výrazně oblé. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Rámečky kolem displeje jsou velmi úzké a souměrné. Na spodní hraně vidíme slot pro SIM karty, mikrofon, port USB-C a mřížku reproduktoru. Horní hrana je zřejmě  domovem pro mikrofon a IR blaster. Na pravé hraně pak leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Designér a tipař OnLeaks k renderům ještě dodává, že displej má úhlopříčku 6,2 palce a rozměry telefonu jsou 152,8 × 71,5 × 8,3 mm a 10,3 mm v místě modulu hlavní kamery.