Telefony řady Xiaomi 12 jsou už nějakou dobu na čínském trhu, ale v minulém měsíci se konečně objevily i na globálních trzích. Jde o modely Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Ovšem stále čekáme ještě na dva telefony z této série. Asi není potřeba připomínat, že jde o Xiaomi 12 Lite a prémiový stroj Xiaomi 12 Ultra. Tipaři se o ně pilně zajímají v podstatě už od čínské představovačky série 12. Oba modely mohou mít totiž na trhu úspěch, i když každý u jiné části fanoušků Xiaomi. Odlehčená verze Lite je připraveny pro ty, kteří si chtějí pořídit telefon slavného čínského výrobce, ale nechtějí za něj utratit majlant. Naopak verze Ultra je tu pro fajnšmekry, kteří na cenu příliš nehledí.

Kdy bude představen telefon Xiaomi 12 Ultra?

Včera jsme se dozvěděli, že odlehčený Xiaomi 12 Lite sbírá potřebné certifikace pro uvedení na trh a že jeho oficiální představení je na dohled. Tipaři odhadovali, že představovačka může proběhnout už na začátku příštího měsíce. Bylo by proto jistě zajímavé spojit uvedení Lite modelu s uvedením telefonu Xiaomi 12 Ultra. A zdá se, že tomu tak i bude. Na čínské síti a následně i na Twitteru se totiž objevil snímek upoutávky na verzi Ultra. Zde si můžeme všimnout, že ji pohání procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus. A ve spodní části plakátu je i datum uvedení, 10. května/mája.

Plakát vypadá celkem věrohodně, je tu ovšem jedno ALE. Procesor Snapdragon 8 Gen1 Plus jeho výrobce Qualcomm zatím nepředstavil a o termínu uvedení se jen spekuluje. Obecně se očekává, že procesor dorazí v prvním pololetí letošního roku. Jenže někteří z tipařů se domnívají, že to bude už v květnu, jiní zas tipují, že Qualcomm představovačku naplánuje až na červen/jún nebo možná až na začátek července/júla. Qualcomm o termínu představení doposud mlčí a ani nic nenaznačuje.

Ať už to dopadne jakkoli, pojďme se podívat, co zatím o telefonu Xiaomi 12 Ultra víme. 6,73 palcový displej telefonu je typu AMOLED s technologií LTPO 2.0 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Čipset doplní až 12 GB operační paměti. Jak na tom je interní úložiště zatím nevíme. Stejně tak neznáme kapacitu baterie, ale podle tipařů prý podporuje rychlé nabíjení s výkonem 125 W. Hlavním tahákem může být i foto výbava s hlavní kamerou se čtyřmi senzory, kdy ten primární má rozlišení 50 MPix a jde o nejnovější snímač Sony IMX800. Optiku kameře dodá společnost Leica. Tím posledním, co tipaři odhadují, je keramický povrch zadního panelu a k tomu i skleněný, případně potažený veganskou kůží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.