Značka Redmi před pár dny představila svou řadu Note 13, která hned po uvedení zaznamenala velký úspěch. Všechny telefony mají velmi slušné specifikace a poměr cena/výkon je jako vždy dobře vyvážený. Počítáme s tím, že časem se nové telefony Note 13 podívají z Číny i na globální trhy. Ale než se tak stane, zřejmě ještě dojde na uvedení telefonu Redmi 13C.

Design Redmi 13C je podobný telefonům Note 13

První renderované obrázky telefonu Redmi 13C zveřejnily stránky MySmartPrice s tím, že tento chystaný model je nástupcem modelu Redmi 12C, který se prodává i na českém trhu. Na první pohled je jasné, že design nového telefonu je vylepšený a vychází ze vzhledu telefonů řady Note 13. Tedy alespoň v rámci zadního panelu.

Zádům telefonu Redmi 13C dominuje obdélníkový modul hlavního fotoaparátu vyvedený v barvě zadního panelu. Jemnými linkami je rozdělený na tři části, kdy v té největší jsou dvě velká okruží pro tři snímače. V další části je LED blesk a v poslední části vidíme popisek, který avizuje že primární snímač kamery má rozlišení 50 MPix.

Kolem displeje modelu Redmi 13C jsou ale celkem široké rámečky a také brada je širší. Nad obrazovkou je malý kapkovitý výřez pro přední kameru. Tady už podobnost s telefony Note 13 opravdu nečekejme. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a napájecí tlačítko. To, že výrobce nezapomněl přidat 3,5 mm audio jack naznačuje, že jde o levnější telefon. Z renderů je také zřejmé, že telefon půjde na trh minimálně ve třech barevných variantách, a to černé, modré a světle zelené. Specifikace telefonu ale zatím zůstávají v utajení. Na představení ovšem může dojít už brzy, takže očekáváme, že se informace o hlavních parametrech také už brzy dozvíme.