Společnost Qualcomm loni představila svůj vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Stal se tak prvním nově pojmenovaným čipsetem poté, co výrobce zrušil své dlouhodobé názvy jednotlivých řad. Zároveň se stal také prvním procesorem společnosti postaveným na 4nm výrobní procesu s novou architekturou ARMv9. Tento čipset jsme od jeho uvedení viděli už v mnoha vlajkových telefonech mnoha výrobců. Zároveň během jeho poměrně krátké existence přesunul Qualcomm výrobu čipsetu od společnosti Samsung pod křídla sléváren TSMC. Nu a protože víme, že původní vlajkový procesor zpravidla dostává i svého „plusového“ bratra, můžeme se už pomalu připravovat na příchod modelu Snapdragon 8 Gen1 Plus.

Samozřejmě i samotný Qualcomm naznačil, že na procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus pracuje a dokonce i někteří z výrobců chytrých telefonů hlásí, že jej použijí. Zatím je ale pořád otázkou, kdy dojde na uvedení „plusového“ čipsetu. Před pár týdny tipaři odhadovali, že Qualcomm vývoj a výrobu vylepšeného vlajkového čipsetu urychlí a na uvedení dojde ještě v prvním pololetí letošního roku. Někteří dokonce tvrdili, že procesor Snapdragon 8 gen1 Plus půjde na trh už v květnu/máji. Zdá se ale, že tato tvrzení byla až příliš optimistická. Jeden ze zdrojů blízkých výrobci totiž přichází s novou informací.

Kdy se objeví Snapdragon 8 Gen1 Plus?

Podle ní Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 Plus oficiálně představí v červnu/júni, nebo nejpozději na začátku července/júla. Tipaři se tedy spletli, ale jen o jeden měsíc, což není o mnoho. První telefony s tímto čipsetem se zřejmě nejdříve objeví na čínském trhu, ovšem nyní těžko odhadovat, který z etablovaných výrobců jej nasadí do svých telefonů nejdříve. Žhavým adeptem se může zdát telefon OnePlus 10 Ultra, který prý OnePlus představí v červnu nebo v červenci. To ale zatím není potvrzeno.

Dalším telefonem, o kterém se v poslední době hodně mluví i v souvislosti s „plusovým“ Snapdragonem, je Motorola Frontier, nebo Motorola Edge 30 Ultra. Víme, že půjde o skutečně prémiový telefon a mnozí tipaři o něm tvrdí, že je to zatím to nejlepší, co kdy Motorola poslala na trh. Telefon už má potvrzený i další špičkový parametr, a to 200 MPix senzor Samsung Isocell HP1. Ale ani u tohoto stroje doposud netušíme, kdy dojde na jeho oficiální představení. Nezbývá tedy než počkat, jak se situace vyvine.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.