Společnost Qualcomm loni představila svůj vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1. Stal se tak prvním nově pojmenovaným čipsetem poté, co výrobce zrušil své dlouhodobé názvy jednotlivých řad. Zároveň se stal také prvním procesorem společnosti postaveným na 4nm výrobní procesu s novou architekturou ARMv9. Tento čipset jsme od jeho uvedení viděli už v mnoha vlajkových telefonech mnoha výrobců. Zároveň během jeho poměrně krátké existence přesunul Qualcomm výrobu čipsetu od společnosti Samsung pod křídla sléváren TSMC. Nu a protože víme, že původní vlajkový procesor zpravidla dostává i svého “plusového” bratra, můžeme se už pomalu připravovat na příchod modelu Snapdragon 8 Gen1 Plus.

Samozřejmě i samotný Qualcomm naznačil, že na procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus pracuje a dokonce i někteří z výrobců chytrých telefonů hlásí, že jej použijí. Zatím je ale pořád otázkou, kdy dojde na uvedení “plusového” čipsetu. Před pár týdny tipaři odhadovali, že Qualcomm vývoj a výrobu vylepšeného vlajkového čipsetu urychlí a na uvedení dojde ještě v prvním pololetí letošního roku. Někteří dokonce tvrdili, že procesor Snapdragon 8 gen1 Plus půjde na trh už v květnu/máji. Zdá se ale, že tato tvrzení byla až příliš optimistická. Jeden ze zdrojů blízkých výrobci totiž přichází s novou informací.

Kdy se objeví Snapdragon 8 Gen1 Plus?

Podle ní Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 Plus oficiálně představí v červnu/júni, nebo nejpozději na začátku července/júla. Tipaři se tedy spletli, ale jen o jeden měsíc, což není o mnoho. První telefony s tímto čipsetem se zřejmě nejdříve objeví na čínském trhu, ovšem nyní těžko odhadovat, který z etablovaných výrobců jej nasadí do svých telefonů nejdříve. Žhavým adeptem se může zdát telefon OnePlus 10 Ultra, který prý OnePlus představí v červnu nebo v červenci. To ale zatím není potvrzeno.

Dalším telefonem, o kterém se v poslední době hodně mluví i v souvislosti s “plusovým” Snapdragonem, je Motorola Frontier, nebo Motorola Edge 30 Ultra. Víme, že půjde o skutečně prémiový telefon a mnozí tipaři o něm tvrdí, že je to zatím to nejlepší, co kdy Motorola poslala na trh. Telefon už má potvrzený i další špičkový parametr, a to 200 MPix senzor Samsung Isocell HP1. Ale ani u tohoto stroje doposud netušíme, kdy dojde na jeho oficiální představení. Nezbývá tedy než počkat, jak se situace vyvine.