Těsně před koncem loňského roku se čínští fanoušci společnosti Xiaomi dočkali vlajkových telefonů z řady Xiaomi 12. Na globálních trzích jsme si na uvedení těchto telefonů počkali trochu déle. Ale od poloviny března/marca se série Xiaomi 12 prodává i tady a dokonce si telefony můžeme pořídit i v České republice. Ovšem série ještě není kompletní a stále čekáme na uvedení modelu Xiaomi 12 Ultra a také “odlehčeného” Xiaomi 12 Lite. A právě u tohoto telefonu se dnes na chvíli zastavíme.

Právě telefon Xiaomi 12 Lite by totiž mohl výrobce uvést už brzy. Má za sebou několik certifikací, které jsou pro uvedení na trh potřebné, prošel testy Geekbench a dokonce jsme už viděli i jeho oficiální renderované obrázky. Kromě toho právě získal i certifikaci FCC, což je certifikace mezinárodní, takže je jasné, že máme co do činění s globální verzí Xiaomi 12 Lite.

Co o telefonu Xiaomi 12 Lite říká certifikace FCC

Z certifikačního výpisu vyčteme, že telefon podporuje 5G sítě a na trh půjde ve třech paměťových konfiguracích. Konkrétně to je 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště, 8 GB operační paměti a 128 GB vnitřní paměti a 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště. V rámci podpory 5G jde o sedm pásem, SA: n5/n7/n66/n77/n78 a NSA: n5/n7/n38/n41/n66/n77/n78. Xiaomi 12 Lite dále podporuje 5,8 GHz Wi-Fi, NFC, Bluetooth a duální SIM. Zařízení běží na systému Android 12 s nadstavbou MIUI 13. Tolik tedy informace z certifikačního výpisu FCC.

Dále o chystaném stroji víme, že má 6,55 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků. Testovací výpis Geekbench potvrdil, že telefon pohání procesor Snapdragon 778G. Díky renderovaným obrázkům zas víme, že hlavní fotoaparát je trojitý a tipaři k tomu dodávají, že primární senzor Isocell GW3 má 64 MPix a v kameře najdeme také širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Spekuluje se i o baterii s kapacitou buď 4500 mAh nebo 5000 mAh a rychlém nabíjení s výkonem 67 W. Co se uvedení na trh týče, mohlo by proběhnout už na začátku příštího měsíce, ale to zatím není potvrzeno.