Je tu další neděle a přesto, že je regulérní jaro, za okny to příliš jarně nevypadá. Nakonec je duben, měsíc, který nám staré pranostiky doporučují prosedět u kamen. Takže v teple a pohodě domova se můžeme klidně pustit do čtení naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny. Stejně jako vždy vám nabízíme tři tipy na čínské gadgety, které se snažíme vybírat tak, aby byly ve slevách, nebo aspoň měly takovou cenu, která nikomu kapsu neutrhne.

Jestliže jsme si minulou neděli dali tři tipy na gadgety různých výrobců, dneska se podíváme na produkty populární značky Xiaomi. Ve dvou případech jde o ryze praktické záležitosti a jedním tipem si můžeme zútulnit byt. Takže pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Digitální alkohol tester Xiaomi

K čemu slouží tester na alkohol by asi bylo zbytečné podrobně rozepisovat. Každopádně je pravda, že jsou situace, kdy se nám tahle maličkost vyloženě hodí. Pro Xiaomi ji vyrábí její sub značka Mijia, která tester vybavila malým LCD displejem pro zobrazení naměřených hodnot. Tester má i zvukovou signalizaci, celkem zajímavý design a jednoduché ovládání. V balení najdeme i pět náhradních náustků. A ani cena není vysoká. Na Aliexpress ve slevě tester přijde jen na 14,89 dolaru.

Dekorace do bytu

Občas není od věci si udělat radost něčím, co sice nepotřebujeme, ale líbí se nám to. Do téhle kategorie může spadat dekorace od Xiaomi. Jde o designově povedený stojánek s kruhovou „nádobkou“, ve které je písek, který se přesypává z horní části do dolní části. Vypadá to efektně a navíc prý sledování písku, který se pomalu sype, uklidňuje a uvolňuje stres. Dekorace může také fungovat jako noční lampička, protože je podsvícená. Cena této antistresové dekorace začíná na 21,21 dolaru.

Nůžky a nůž vždy po ruce

Dnešní poslední tip je vyloženě praktický a jde rovnou o tři věci v jednom. V malém pouzdře najdeme nůžky a nůž a celé pouzdro pak poslouží jako příruční svítilna. Vejde se do náprsní kapsy saka, má certifikaci IPX4 a jednoduchý design. Cena na Aliexpress začíná na 21,29 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.