Když jedna díra nestačí, přidáme ještě jednu. To si zřejmě řekli ve společnosti ZTE a nechali si patentovat telefon, který má v displeji hned dva kruhové otvory. Tento patent právě schválil čínský patentový úřad CNIPA. Na síti jsou k vidění náčrty toho, jak jsou kruhové otvory v displeji uspořádány.

Podle popisu k obrázkům je jeden z těchto dvou otvorů určen pro přední kameru a v druhá díra by mohla být využita pro širokoúhlý snímač, pro senzor hloubky ostrosti a nebo pro reproduktor. Samozřejmě kruhové výřezy dnes už nejsou nějakým výkřikem technologického pokroku. Jako první je začal používat Samsung u svých Infinity-O displejů a dokonce Samsung S10+ má také dva kruhové výřezy. Ty jsou však umístěny v pravém horním rohu obrazovky. Navíc jsou designově spojeny.

V případě patentu ZTE jsou výřezy uloženy uprostřed horní části displeje a vzhledově nejsou spojeny, ale jde na pohled o dva samostatné otvory. Kromě dvou děr v displeji má telefon na náčrtcích velmi úzké rámečky a na zadním panelu chybí snímač otisků. Bude tedy zřejmě integrován do displeje. Tento patent bude patrně použit pro nějaký ze ZTE přístrojů střední třídy. A nesmíme zapomenout na to, že zatím jde skutečně jen o patent a přístroj s tímto designem nemusí být vůbec vydán.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.