Kromě společnosti Samsung si snad už všichni výrobci vyzkoušeli alespoň u jednoho telefonu poněkud kontroverzní horní výřez. U Samsungů dlouho odolávali a nakonec neodolali. Včera na své konferenci Samsung Developer Conference 2018 představili několik možností displeje s horním výřezem, který chtějí v budoucnu u svých přístrojů využívat.

Jednotlivé verze jsou označeny písmeny podle tvaru výřezu. Jde tedy o displeje Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O a New Infinity. Posledně jmenovaný typ je bezvýřezový, takže přední kamera bude pravděpodobně uložena přímo v displeji, nebo půjde o displej s výsuvným mechanismem.

Nové Infinity displeje bychom mohli očekávat už v příštím roce, ale jen u vybraných modelů Samsung telefonů. Podle některých tipařů by mohlo jít o telefony Samsung Galaxy A70 a A90. Je také možné, že Infinity displeje bude společnost nabízet i jiným výrobcům.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.