Před pár dny proletěla sítí zpráva o tom, že společnost Huawei hodlá utlumit výrobu. Podle této informace údajně společnost Foxconn, která pro ni vyrábí telefony, zastavila několik výrobních linek. Důvodem mělo být snížení objednávek. Zdrojem těchto zvěstí byl South China Morning Post.

Nyní čínský výrobce tuto zprávu jednoznačně dementuje. Pro stránky Android Authority odpověděli zástupci čínského výrobce v mailu toto: „Objem naší výroby na globální úrovni je naprosto normální bez nějakých výrazných změn nebo úprav.“. Je sice pravdou, že většina výrobců svou produkci průběžně upravuje a přizpůsobuje trhu a poptávce. Podle výše zmíněné mailové korespondence tato situace v Huawei nenastala. Alespoň prozatím.

Zatím však stojíme na začátku obchodní války mezi USA a Čínou. Jak se zdá, Huawei je v tomto boji hlavním pěšákem. Proslýchá se, že přestože byly sankce dočasně odloženy, někteří majitelé jejich telefonů své přístroje prodávají, nebo ruší předběžné objednávky. To se děje zejména na trzích mimo Čínu. Je tedy docela možné, že v budoucnu ke snížení výroby stejně dojde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.