Jednou z nejdůležitějších součástí chytrých telefonů jsou bezesporu displeje. A pokud jde navíc o skládací telefony je tato položka ještě důležitější. Obrazovka musí být pevná, ale zároveň pružná a neměla by na ní být při rozložení vidět rýha v oblasti pantů. A co teprve, když si výrobce usmyslí, že pod displej navíc zabuduje i kameru. Kamera pod displejem je totiž mnohdy problém i u klasických chytrých telefonů. Své o tom jistě ví inženýři ze společnosti ZTE, která jako jedna z mála už několik let vydává telefony s kamerou uloženou pod obrazovkou. A právě tato společnost ruku v ruce s Huawei a výrobcem obrazovek BOE prý začala pracovat na novém flexibilním OLED displeji, pod který bude možno uložit kameru.

Nově řešený displej pro skládací telefony Huawei a ZTE

Huawei je jedním z výrobců, kteří ve svém portfoliu mají skládací telefony. Společnost ZTE zas ví jak na kameru pod displejem a společnost BOE umí vyrobit obrazovky na míru. Proto je toto spojení nasnadě. Alespoň to tvrdí starý známý Digital Chat Station. Společnosti se spojily, aby vyvinuly a vyrobily ten nejlepší flexibilní OLED displej. Výrobci pod něj nebudou mít problém zabudovat selfie kamery nové generace. Při výrobě obrazovky BOE použije svou inovovanou technologii UDC.

Asi není potřeba dodávat, že jedním z důvodů je překonání společnosti Samsung, která loni představila svůj skládací model Galaxy Z Fold 4 s selfie kamerou integrovanou do displeje. Kamera má ale několik nedostatků, kterým by se chtěly společnosti Huawei, ZTE a BOE vyhnout.

Nový flexibilní OLED displej má název Q8, rozlišení 2480 × 1116 pixelů a podporuje 1440 Hz PWM stmívání. O to, jak vyřešit problémy s kamerou pod displejem se postará společnost ZTE, která má poměrně bohaté zkušenosti v tomto oboru a fotoaparáty pod obrazovkou u svých telefonů Axon každým rokem vylepšuje. Na světě je dokonce už prototyp displeje, který je konstruovaný pro skládací telefon společnosti Huawei. Uvidíme tedy, zda a kdy se nový typ flexibilního displeje podaří uvést do praxe a komerčního využití.