Čínští ZTE berou propagaci svého chystaného špičkového modelu Axon 40 Ultra opravdu vážně. Informace tak dávkují skoro každý den a v každém teaser plakátku se skrývá další malé překvapení. V minulých dnech jsme tak dostali střípky reality o hlavní sestavě fotoaparátů, případně o selfie kamerce integrované přímo do displeje. A dnes si můžeme odškrtnout další položku z multimediální výbavy, protože už známe i reproduktory telefonu. Ani v tomto případě tvůrci netroškařili a telefon prý má nabídnout revoluční zvukové představení.

K tomu mu pak dopomůže hned dvojice špičkových technologií. Snapdragon Sound od Qualcommu není u mobilních telefonů, ale dtsX Ultra přece jen nevidíme tak často. Stereo reproduktory u ZTE Axon 40 Ultra tak mají nabídnout silný zážitek s extra silným basovým projevem. Firma se ohání mnoha vzletnými termíny, ale samozřejmě teprve uvidíme, zda budou tyto reproduktory opravdu “revoluční” a “next-gen”. Každopádně telefonu nechybí ambice, protože se snaží pokrýt opravdu všechny high-end kategorie výbavy.

Telefon nabitý high-end technologiemi

Oficiálně se ZTE Axon 40 Ultra představí světu už 9. května v Číně a završí tak aktuální high-end řadu firmy. Hlavním tahákem bude samozřejmě hlavně selfie kamerka integrovaná přímo v displeji, protože právě od ní se čeká největší technologický pokrok. ZTE totiž sice už několik pokusů v tomto ohledu v minulosti provedli, ale žádný se nesetkal zrovna s velkým úspěchem. Takže se jim to snad povede v tomto případě.

ZTE Axon 40 Ultra

Malé zázraky se ale také budou čekat i od hlavní sestavy fotoaparátů. Přece jen trojice 64 Mpx senzorů vypadá minimálně na papíře poměrně impozantně. Hlavním senzorem bude Sony IMX787 s OIS a doplní jej ultra-wide OmniVision OV64GB a telefoto OV64 GB s OIS. Skoro bezrámečkový AMOLED panel se blíží 100 % užitné plochy a na prvních snímcích také vypadá naprosto úžasně. Jen jestli to jako obvykle není jen drobná reklamní PR nadsázka. Netušíme také, zda se Axon 40 Ultra objeví i na globálních trzích, nebo půjde čistě jen o čínský model. Ale jasno bude už jen za pár dnů.