Společnost Huawei má už svoji prezentaci na MWC 2019 za sebou, takže se směle můžeme přesunout k dalším telefonům, které pro nás chystá. Těmi jsou modely Huawei P30 a P30 Pro a měly by být s velkou slávou představeny 26. března/marca v Paříži.

Lecco už o nich víme a měli jsme možnost vidět například první neoficiální snímky obou přístrojů a včera také prototyp Huawei P30 Pro. Teď se můžeme mrknout na údajně oficiální rendery, které sdílel na síti známý tipař Roland Quandt. A oproti loňské řadě P20 tu najdeme několik vylepšení a nových prvků.

V rámci designu je to především horní kapkovitý výřez a výrazně užší brada. Díky tomu se zvětší užitná plocha displeje a snímač otisků prstů bude integrován do obrazovky. U Huawei P30 Pro jsou boční rámečky téměř neviditelné a hrany jsou zaoblené. Zadní strana Huawei P30 a P30 Pro sice vychází z designu loňských modelů, ale i zde najdeme rámcové změny. Moduly fotoaparátů budou opět vertikální a budou uloženy v levém horním rohu. Mají ale několik zajímavých vylepšení.

U modelu P30 Pro bude hlavní modul složen ze tří snímačů, čtvrtý ToF snímač bude uložen napravo od hlavního modulu pod LED bleskem a laserovým ostřením. U trojitého modulu bude třetí snímač se čtvercovým ohraničením vybaven 10 násobným bezztrátovým zoomem. Huawei P30 bude mít v podstatě standardní trojitý fotoaparát bez ToF snímače, světelnost objektivů bude od f/1.8 po f/2.4. Snímače by navíc měly být stejné jako u Mate 20 Pro.

Oba modely bude pohánět procesor Kirin 980, ale podrobnosti o kapacitách RAM a interního úložiště zatím nejsou zcela přesné. Očekává se, že vnitřní paměť bude mít minimálně 128 GB a bude zřejmě dále rozšiřitelná. U RAM se čeká, že v případě Huawei P30 bude 6 GB a verze Pro by mohla mít 8 GB.

Operačním systémem, samozřejmě, bude Android Pie s nadstavbou EMUI 9. Neměla by chybět ani podpora rychlého 40 W nabíjení a také bezdrátové nabíjení. Kapacita baterií by měla být 3500 mAh u Huawei P30 a 4200 mAh u verze Pro. Nějaké bližší informace o cenách obou telefonů dostupné nejsou, ale levné určitě nebudou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.