Huawei na MWC 2019 sice prezentoval skládací telefon Mate X a pár dalších zařízení, ale je jasné, že to, co fanoušci letos očekávají především, je řada P30. Ta bude uvedena koncem příštího měsíce v Paříži a jedním z modelů bude i Huawei P30 Pro. Ten se tak trochu mihl i na veletrhu v Barceloně a pánové z Digital Trends si jej na chvíli dokonce mohli vzít do rukou a nafotit jej.

Podle nich ovšem jde jen buď o prototyp, nebo o předprodukční kus. Uvádějí také, že Huawei P30 Pro jim bylo dovoleno nafotit jen zezadu a zboku, protože design displeje nebyl dokončen a obrazovka byla „slepá“. Je ale možné, že i na vzhledu zadního panelu bude ještě společnost pracovat a finální verze telefonu bude vypadat poněkud jinak.

Důvodem k úvaze o přepracování vzhledu zadního panelu jsou předchozí spekulace o tom, že Huawei P30 Pro bude mít zadní fotoaparát se čtyřmi snímači. Na fotkách jsou ovšem vidět snímače tři, seskupené stejně, jak tomu je u loňského modelu P20 Pro. Na zádech jsou vidět i nápisy Vogue, což by mělo být interní označení P30 Pro. Tento nápis by měl být u finální verze nahrazen nápisem Huawei. A nápis Link je zas kódem pro výrobce optiky Leica.

Na pravé hraně přístroje jsou tlačítka pro hlasitost a zapnutí/vypnutí a spodní hrana patří konektoru USB-C a reproduktorům. Šuplík na SIM karty je na horní hraně. Sluchátkový jack chybí stejně jako u Huawei Mate 20 Pro. Stejně tak chybí na zadním panelu snímač otisků, takže bude zřejmě integrován do obrazovky. Celkově prý u Huawei P30 Pro nejde o nějaký zásadní redesign, vzhled je spíš hodně inspirován Mate 20 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.