Léto je sice v plném proudu, ale tipaři se už s předstihem dívají na podzimní měsíce. Letos na podzim nás totiž čeká uvedení nového vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen4. Společnost Qualcomm nový čipset představí v říjnu/októbri a hned po jeho představení se na scéně objeví nové vlajkové telefony řady Xiaomi 15. Tipaři odhadují, že budou prvními telefony s tímto procesorem a jejich debut je prý naplánovaný také na říjen.

Před sebou sice ještě máme několik měsíců do uvedení telefonů řady Xiaomi 15, ale zároveň tu máme i téměř kompletní soupisku specifikací těchto chystaných strojů. Najdeme ji na Weibo, kde ji zveřejnil jeden z čínských tipařů. Určitě není od věci se na odhadované parametry podívat.

 

Co pro nás chystají telefony řady Xiaomi 15

V rámci odhadovaných specifikací začneme u displejů modelů Xiaomi 15 a 15 Pro. První z nich má 6,3 palcovou OLED obrazovku s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Model Pro má mírně větší 6,73 palcový OLED displej s mikro zakřivením všech čtyř stran, rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. V obou případech obrazovka podporuje jas až 1400 nitů v režimu vysokého jasu.

Samozřejmě tipař potvrdil procesor Snapdragon 8 Gen4, operační paměť LPDDR5x a interní úložiště UFS 4.0. Dále pak u standardního modelu Xiaomi 15 baterii s kapacitou 4800 mAh nebo 4900 mAh s podporou 100 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Model Pro prý má 5400 mAh baterii se 120 W kabelovým a 80 W bezdrátovým nabíjením.

Ve foto výbavě modelu Xiaomi 15 údajně najdeme přední 32 MPix kameru a hlavní fotoaparát se třemi 50 MPix snímači. Druhý z nich funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední je teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Model Pro má také u hlavního fotoaparátu tři 50 MPix senzory, kdy poslední je periskopický teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Oba telefony jsou odolné podle certifikace IP68. První z nich má optický snímač otisků a druhý pak ultrazvukový. Jde ale o odhady, které se s finálními parametry nemusí shodovat.