Pouhý týden po svém představení v Číně se objevila první aktualizace Xiaomi Mi 9 (naše souhrnné info o představení). Xiaomi mi v ní zahrnuje vylepšení fotoaparátu, který DxOMark již ocenil za jeho kvalitu, včetně některých nových režimů kontrolovaných umělou inteligencí, a funkci, která umožní pořizovat snímky při nahrávání videa.

Nejvíce zajímavou novinkou je však změna tvaru horního výřezu u Mi 9. To je výsledkem stížností mnoha uživatelů na čínském fóru. Těm se ten původní totiž velmi nelíbil a většina z nich žádala, aby se změnil na tvar, který můžeme vidět u OnePlus 6T. Takže s verzí 10.2.11.0 MIUI 10 China Stable přichází možnost prohodit vzhled výřezu (originál lze vidět na prvním obrázku níže) a změnit jej do podoby, jak jej můžeme vidět na druhém obrázku níže. Ten je tak prakticky totožný s OnePlus 6T (na druhém obrázku vpravo).

Aktualizace Xiaomi Mi 9, má přibližně 2,4 GB a v současnosti se týká pouze modelů určených pro čínský trh. V příštích týdnech by se ale měla dostat i na globální verze. A kdo si čistě náhodou pořídil čínskou verzi, tak pod tímto odkazem je aktualizace Xiaomi Mi 9 MIUI 10 China stable 10.2.11.0 k nalezení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.