Společnost HMD nás od loňska připravovala na to, že se chystá zabývat produkcí svých vlastních telefonů. Na začátku tohoto měsíce tento krok oficiálně potvrdila a řekla tak sbohem telefonům Nokia. Ty totiž do té doby vyráběla. Je ale pravda, že s Nokií neskončila úplně a bezezbytku. Své nové telefony v podstatě založila na stejném principu na jakém stojí i telefony Nokia. Ostatně i první upoutávky na modely HMD to dokazují.

Poté, co společnost HMD představila první upoutávky na své telefony potvrdila i to, že se chystá na veletrh MWC 2024. Veletrh oficiálně začal právě dnes a my tu máme čerstvé zprávy, co na veletrhu představili a případně jaké novinky letos chystají.

Čeká nás flipový telefon HMD Barbie i nový model Nokia

Společnost HMD měla skutečně na veletrhu MWC svou prezentační akci, ale nový telefon nepředstavila. Fanouškům a odborné veřejnosti jen nastínila své plány do budoucna a její zástupci pohovořili o tom, co konkrétně chystají na letošní jaro a léto. Protože uzavřeli nové partnerství s firmou Mattel, můžeme se připravit na Barbie. Tedy ne na panenku, ale na nový vyklápěcí telefon s motivy této ikonické panny. Barbie bude debutovat letos v červenci/júli. A asi nikoho nepřekvapí, že tento flipový model bude sladce růžový a půjde o klasický vyklápěcí retro telefon. Nečekejme proto telefon se skládacím displejem O jeho specifikacích se zástupci HMD nezmínili.

Další informace, které zástupci HMD uvedli jsou trochu zvláštní. V tiskové zprávě, kterou najdeme na jejich oficiálních stránkách totiž uvádějí, že jednak hodlají produkovat telefony pod vlastní značkou, ale také připraví nové telefony Nokia. Takže je zřejmé, že jejich sbohem nebylo úplně definitivní. A první nový telefon Nokia prý představí letos v květnu/máji. V červenci pak představí, kromě Barbie, i další dva telefony pod značkou HMD. Ovšem ani o telefonu Nokia a ani o další dvou chystaných telefonech se výrobce podrobněji nezmínil.