Snad každý z výrobců chytrých telefonů má ve svém portfoliu i nějaké ty chytré hodinky. Ty se poslední dobou stávají pro mnohé uživatele nezbytností, protože už dávno neukazují jen čas. Jejich zdravotní funkce jsou to, co je dělá atraktivními. Také společnost Oppo v podstatě každým rokem představí alespoň jeden nový chronometr a proto se není čemu divit, že i letos se hodinek dočkáme. Nový model Oppo Watch X se chystá na svůj debut v Malajsii, odkud se zřejmě dostane i na další globální trhy.

Na oficiálním účtu Oppo Malaysia na platformě X už visí pozvánka na představovačku hodinek Oppo Watch X. Je naplánovaná na 29. února/februára a na upoutávce vidíme i snímek chystaných hodinek. A pokud vám jejich design něco připomíná, máte pravdu. Oppo totiž doposud mělo hodinky s obdélníkovým displejem a chystané hodinky jej mají kruhový. Navíc se nápadně podobají hodinkám OnePlus Watch 2, které budou dnes globálně debutovat na veletrhu MWC v Barceloně.

Co můžeme čekat u hodinek Oppo Watch X?

Pokud se tedy tipaři nemýlí a chystané hodinky Oppo Watch X jsou opravdu přeznačené OnePlus Watch 2, je pravděpodobné, že budou mít i stejné parametry. Není to ale žádné překvapení, protože jak Oppo, tak i OnePlus jsou součástí skupiny BBK, takže je celkem logické, že některé technologie a mnohdy i zařízení sdílejí.

Proto můžeme i u chystaných hodinek Oppo Watch X očekávat již zmíněná kruhový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,43 palce a rozlišením 466 × 466 pixelů. Pod kapotou pak najdeme procesor Snapdragon W5 Gen 1, který zajistí svižný a plynulý chod. Ten také podpoří operační systém Google Wear OS 4. Díky certifikaci MIIT a 3C víme, že podporují 4G LTE s připojením přes eSIM. V rámci nabíjení nabídnou 10 W a baterii s velkou kapacitou 500 mAh. Samozřejmě nechybí ani všechny potřebné zdravotní senzory a funkce a také GPS. Na trh jde chronometr v barvách Platinum Black a Mars Brown.