Už loni na podzim zástupci společnosti HMD Global naznačovali, že se chtějí pustit do výroby svých vlastních chytrých telefonů. Do té doby fungovala společnost jako výhradní producent telefonů značky Nokia a zpočátku se podařilo oprášit jejich zašlou slávu. Ovšem konkurence je neúprosná a v segmentu prémiových telefonů modely Nokia neuspěly. Proto se výroba soustředila na střední a nižší střední třídu a cenovou dostupnost.

Od loňského podzimu do včerejšího dne jsme ale o telefonech značky HMD neslyšeli. Ovšem nové zprávy a první snímek telefonu HMD avizovaly, že nové telefony a zřejmě i další produkty jsou na cestě. Samozřejmě se už včera nabízela otázka, jak to bude dál s telefony značky Nokia. Zda je to jejich definitivní konec,  nebo se jejich produkce omezí na nezbytně nutné minimum. A nebo to možná bude ještě úplně jinak?

Účet NokiaMobile má nyní název HMD

Dnes je zřejmé, že HMD se vydává novou cestou. Účet NokiaMobile je přejmenovaný a na oficiálních stránkách HMD je informace o tom, že se můžeme těšit na nové telefony, tablety a bezdrátová sluchátka.. První z nich zřejmě uvidíme už v tomto měsíci na veletrhu MWC 2024 v Barceloně. Chystané produkty jsou podle výrobce přesně takové, jaké uživatelé chtějí. Odolné, zábavné, bezpečné a cenově dostupné. To vše pod značkou “Human Mobile Devices”.

Zdá se ale, že úplný konec telefonů Nokia tato změna nepřinese, přestože je poměrně zásadní. Na stránkách HMD je totiž uvedeno, že jde o finskou společnost, proto je možné, že budoucí produkce bude vycházet z tradice telefonů Nokia a vlastně dojde jen na jejich přejmenování. Navíc většina telefonů a tabletů Nokia je na stránkách nyní ve slevě až do vyprodání zásob. Úplnému zániku značky Nokia nenasvědčuje ani skutečnost, že Nokia Corporation je stále globálním lídrem v oblasti síťových zařízení a je předním poskytovatelem patentových licencí v oblasti mobilních technologií. Změna názvu Nokia na HMD proto může naznačovat znovuzrození nové silné značky.