Společnost HMD aktivně uvádí na trh nové telefony. Zdá se, že strategií je nahradit smartphony Nokia vlastními značkovými smartphony. Nyní se objevil nový únik naznačující další cenově dostupnou nabídku společnosti HMD. Jmenuje se HMD Ridge Pro a má zajímavý výběr hardwaru. Dnes se mrkneme na aktuálně známé informace o telefonu, nicméně je třeba je brát s rezervou, protože zatím nejsou oficiální.

UNIKLÉ SPECIFIKACE TELEFONU HMD RIDGE PRO

Podle renomovaného zdroje NokiaMob bude HMD Ridge Pro vybaven 6,64palcovým IPS LCD panelem s rozlišením FHD+. Kromě toho bude mít také vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz zajišťující svižný zážitek. Přidání rozlišení FHD+ a vysoké obnovovací frekvence je v této řadě dobrou volbou. Mnoho výrobců často nabízí displej s rozlišením HD+, což má často za následek špatný vizuální zážitek.

HMD Ridge Pro má údajně pod kapotou SoC Snapdragon 4 Gen 2. Jedná se o rozpočtově orientovaný čipset od společnosti Qualcomm. Disponuje 8 jádry a 4nm architekturou zajišťující vysokou efektivitu. Tento čipset by měl zvládat každodenní úkoly, jako je spouštění aplikací pro sociální sítě nebo prohlížení internetu. Telefon bude mít navíc dvě konfigurace včetně 6/128 GB a 8/256 GB spolu s podporou MicroSD karty.

HMD RIDGE PRO

Pro fotografování je HMD Ridge Pro dostal do vínku tři snímače na zadní straně. Je zde 50Mpx primární snímač, 5Mpx ultraširokoúhlý a 2Mpx hloubkový snímač. Pro pořizování selfie na přední straně máme také 50MP snímač.

Jedním z dalších zvýrazňujících prvků telefonu je velká 5 500mAh baterie. Tato baterie by měla být dostatečná i pro náročné uživatele. V porovnání se zbytkem trhu jsme viděli většinou (v této kategorii) telefony s baterií o kapacitě 5 000 mAh. HMD Ridge Pro tedy cílí na uživatele s větší potřebou výdrže. Únik však zatím nesdělil žádné informace o rychlosti nabíjení.

Podle úniků můžeme očekávat kompletní konektivitu, jako je Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC a 3,5mm jack pro sluchátka. Kromě toho prý dostane i certifikaci IP54 zajišťující odolnost proti prachu a stříkající vodě. A konečně, co se týče softwaru, je tipováno, že poběží na operačním systému Android 14.

ZÁVĚR

Na závěry o HMD Ridge Pro je ještě brzy, protože zatím nic z toho není oficiálně potvrzené. Také zatím nemáme informace o ceně. I když na základě výše uvedených specifikací má potenciál vyniknout na trhu s levnými zařízeními. Doufáme, že HMD tento telefon nacení agresivně, aby přilákalo zákazníky. Jakmile budeme vědět více, zde se to dočtete.