Trh s chytrými nositelnostmi se utěšeně rozrůstá. V tomto segmentu najdeme snad vše od chytrých náramků, hodinek a také třeba sluchátek. Snad jediný produkt, který nemá takové zastoupení je chytrý prsten. Nejde sice o úplnou novinku, ale opravdu se jich mnoho neprodává. Právě na tuto “tržní díru” vsadila společnost Samsung a rozhodla se připravit tuto pokročilou nositelnost. O prstenu Galaxy Ring se mluví od loňského léta s tím, že se chystá do sériové výroby a na začátku letošního roku tipaři odhadovali, že jeho uvedení je na spadnutí. Předpokládali, že jej možná uvidíme už na veletrhu MWC 2024.

Design a specifikace prstenu Samsung Galaxy Ring

A jak to s uvedením prstenu Samsung Galaxy Ring dopadlo? Přesně podle odhadů tipařů. Prsten na veletrhu sice debutoval, výrobce ale zatím neuvedl podrobnosti o jeho ceně a dostupnosti, které se chystá zveřejnit až později. Přece jen ale můžeme nahlédnout na jeho design a hlavní parametry. Vzhled je minimalistický. Připomíná širší hladký snubní prsten, který má konkávní tvar.

Na trh půjde v barvě stříbrné, zlaté a černé, takže i v barevnosti jde o naprostou klasiku. Co se velikostí týče, na trh půjdou velikosti 5 až 13 s označením S až XL. Kapacita baterie se také liší podle velikostí prstenu a pohybuje se v rozmezí 14,5 mAh až 21,5 mAh. Mezi funkcemi prstenu Samsung Galaxy Ring najdeme všechny podstatné pro naše zdraví a kondici. Je to monitoring spánku, tepové frekvence, dechu, nočních pohybů a zvládá i detekci spánkové apnoe. Výrobce také dodává, že prsten je velmi vhodným doplňkem k hodinkám Galaxy Watch, které přece jen umožňují kvalitnější a nepřetržité sledování zdraví a kondice.

Mezi zajímavé funkce patří i ta s názvem “My Vitality Score”. Funkce vypočítá skóre vaší vitality na základě kombinací monitoringu denní aktivity, spánku, klidové tepové frekvence a variability srdeční frekvence. Uživatelé si díky tomu mohou nastavit konkrétní cíle v oblasti zdraví. Informace i plnění cílů a pokrocích pak získají prostřednictvím Booster Card, tedy jakýchsi karet, kterou jsou součástí aplikace Samsung Health. Dodejme i to, že zpočátku bude prsten Galaxy Ring kompatibilní jen s telefony společnosti Samsung. V budoucnu se kompatibilita rozšíří i na další zařízení s operačním systémem Android.